Pieninská stopa 2021 a „Posledný otlak“

Pieninská stopa 2021 a „Posledný otlak“

" Malebný Pieninský národný park očarí nejedného domáceho, ale i zahraničného turistu. Dych vyrážajúca plavba na tradičných drevených pltiach na rieke Dunajec, Tri koruny, najväčší prírodný kaňon, Červený kláštor, ale i kultúra a tradície spojené s prírodou ponúkajú nezabudnuteľné chvíle v každom ročnom období. Čaro Pienin a aktívny pobyt v prekrásnej prírode mnoho turistov ešte neobjavilo. Bola by veľká škoda, ak by táto krásna panenská príroda s neopakovateľnou goralskou atmosférou ostala aj naďalej pred očami turistov utajená."

Týmito slovami pozývajú organizátori 1. ročníka Pieninskej stopy 2021 na turistický pochod s veselým názvom „Posledný otlak“, ktorý sa bude konať 16.10.2021 v okolí obce Červený Kláštor. Na nadšencov turistiky čakajú cca 12km, 30km a 50km trate, na ktoré je potrebné sa vopred registrovať do 26.9.2021 na webovej stránke: https://pretekaj.sk/sk/podujatia/pieninskastopa2021.

Jedna z trás turistického pochodu bude viesť aj po červenej turistickej značke do sedla Cerla. Je to nenáročná túra vedúca z Červeného Kláštora (ČK) 45 min. Urobte si v sedle prestávku na oddych, alebo sa môžete vybrať ďalej na Plešnú, čo trvá z Červeného Kláštora asi 1 h a 20 min. Návrat je možný späť po tej istej značke. Zdatnejší turisti sa môžu vybrať ďalej a prejsť zelenou značkou do Lesnice ( ČK-Lesnica cca 4 h), alebo opačným smerom do Haligoviec (ČK-Haligovce cca 4h). Návrat do Červeného Kláštora z Lesnice je možný mikrobusom (počas obdobia splavov), alebo autobusovou prepravou, podobne je to z Haligoviec.

Spracovala: Gabriela Bodnárová

Foto: Ladislav Hrivko

POZRI TIEŽ:

Pieniny

Príďte si vychutnať zajímavé miesta, ktoré ponúka okolie najmenšieho Národného parku na Slovensku - Pieniny. Múzeum Červený Kláštor Chcete vidieť he...

 

Pieninská stopa 2021 a „Posledný otlak“

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Bath Red Monastery - Smerdžonka0.42 km
Penzión Pltník0.46 km
Goralská reštaurácia u Petríka0.48 km
Kúpele Červený Kláštor – Smerdžonka1.61 km
Salaš Pieniny1.78 km
Penzión pod Troma Korunami0.18 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka0.42 km
Penzión Pltník0.46 km
Obecný penzión Červený Kláštor0.55 km
Privát Sokolica1.06 km

Aktuálne podujatia: