poliankovo

Poliankovo

Zlaňte najvyššie vodopády našej planéty, splavte dravú rieku, zdolajte najvyšší vrch v Nepále, vydajte sa naprieč Antarktídou a neopustite pritom slovenskú Tatranskú Polianku.

Nedosiahnuteľné?

Paradoxne, mnohé tieto krásy planéty a sveta nájdete exkluzívne v slovenských Vysokých Tatrách. Začiatkom roka 2019 otvoril svoje brány pre verejnosť jedinečný európsky digitálny projekt, od známych autorov úspešnej rodinnej galérie Tricklandia, Mariána Bizuba a Mariána Aštáryho, pod názvom „Galéria Poliankovo – Dialóg s planétou”.

 Zdroj: Poliankovo
Zdroj: Poliankovo

Spolutvorcom jednotlivých expozícií je známy slovenský dokumentarista Pavol Barabáš, ktorý bol tomuto jedinečnému projektu naklonený od jeho začiatku.

„Tento krásny projekt umožní návštevníkom vďaka digitálnej technológii byť účastníkmi veľkolepých výprav po celom svete, ktoré sme prešli a natočili pre všetkých, ktorí milujú prírodu a našu planétu,” hovorí Pavol Barabáš.

Galéria Poliankovo ponúka možnosť precítiť nikým neprebádané miesta, ktoré vo svete zdolali iba špičkoví horolezci a skutoční dobrodruhovia. 

 Zdroj: Poliankovo
Zdroj: Poliankovo

Vďaka digitálnemu znázorneniu a simuláciám bude mať každý návštevník možnosť navštíviť až 11 rôznych digitálnych simulácií – miest na našej planéte. Sú využité rôzne formy prezentácie, ako sú virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírená realita obrazov, fotografie či tieňohra.

 Zdroj: Poliankovo
Zdroj: Poliankovo

Digitálne znázornenia a simulácie sa nachádzajú na ploche 140 m² a ponúkajú až 120 m² zrkadiel. Tento unikátny zážitok pre deti aj dospelých v regióne strednej Európy nemá obdobu.

Ďalší spolutvorca galérie, Marián Bizub, dopĺňa:

Vysoké Tatry sú pre nás ideálnym miestom pre naše aktivity. Tentokrát sme sa pri názve inšpirovali miestom, kde sa nachádza  naša galéria – v Tatranskej Polianke. Veríme, že rovnako ako Tricklandia, bude aj tento náš projekt úspešný.

Galéria Poliankovo je otvorená pre verejnosť každý deň od 9.00 do 18.00 hod.

V galérii Poliankovo sme tento rok pripravili niekoľko noviniek. Doplnili súčasnú výstavu Dialóg s Planétou o dva nové exponáty. Chceli sme pridať niečo aj pre tých najmenších návštevníkov aby aj oni odchádzali z výstavy nadšení. Pribudol nám chrobáčik, do ktorého si môžu návštevníci (nielen deti) nasadnúť a vydať sa lesom. K interaktívnemu stromu sme pridali aj interaktívny les, sú tam zvieratká, ktoré reagujú na návštevníkov., ktoré potešia aj tých najmenších.

Titulná foto: Poliankovo

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Kurhotel TIVOLI***0.20 km
Sliezsky House ***0.25 km
Hotel Atrium2.36 km
Hotel Villa Siesta***2.41 km
Hotel Palace Grand***2.90 km
Kurhotel TIVOLI***0.20 km
Sliezsky House ***0.25 km
Vila Marie1.22 km
Hotel Granit klimatické kúpele Tatranské Zruby1.23 km
Privát IVA2.06 km