poliankovo

Poliankovo

Zlaňte najvyššie vodopády našej planéty, splavte dravú rieku, zdolajte najvyšší vrch v Nepále, vydajte sa naprieč Antarktídou a neopustite pritom slovenskú Tatranskú Polianku.

Nedosiahnuteľné?

Paradoxne, mnohé tieto krásy planéty a sveta nájdete exkluzívne v slovenských Vysokých Tatrách. Začiatkom roka 2019 otvoril svoje brány pre verejnosť jedinečný európsky digitálny projekt, od známych autorov úspešnej rodinnej galérie Tricklandia, Mariána Bizuba a Mariána Aštáryho, pod názvom „Galéria Poliankovo – Dialóg s planétou”.

 Zdroj: Poliankovo
Zdroj: Poliankovo

Spolutvorcom jednotlivých expozícií je známy slovenský dokumentarista Pavol Barabáš, ktorý bol tomuto jedinečnému projektu naklonený od jeho začiatku.

„Tento krásny projekt umožní návštevníkom vďaka digitálnej technológii byť účastníkmi veľkolepých výprav po celom svete, ktoré sme prešli a natočili pre všetkých, ktorí milujú prírodu a našu planétu,” hovorí Pavol Barabáš.

Galéria Poliankovo ponúka možnosť precítiť nikým neprebádané miesta, ktoré vo svete zdolali iba špičkoví horolezci a skutoční dobrodruhovia. 

 Zdroj: Poliankovo
Zdroj: Poliankovo

Vďaka digitálnemu znázorneniu a simuláciám bude mať každý návštevník možnosť navštíviť až 11 rôznych digitálnych simulácií – miest na našej planéte. Sú využité rôzne formy prezentácie, ako sú virtuálna realita, 3D projekcie, rozšírená realita obrazov, fotografie či tieňohra.

 Zdroj: Poliankovo
Zdroj: Poliankovo

Digitálne znázornenia a simulácie sa nachádzajú na ploche 140 m² a ponúkajú až 120 m² zrkadiel. Tento unikátny zážitok pre deti aj dospelých v regióne strednej Európy nemá obdobu.

Ďalší spolutvorca galérie, Marián Bizub, dopĺňa:

Vysoké Tatry sú pre nás ideálnym miestom pre naše aktivity. Tentokrát sme sa pri názve inšpirovali miestom, kde sa nachádza  naša galéria – v Tatranskej Polianke. Veríme, že rovnako ako Tricklandia, bude aj tento náš projekt úspešný.

Galéria Poliankovo je otvorená pre verejnosť každý deň od 9.00 do 18.00 hod.

 

Titulná foto: Poliankovo

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Hubert **** Vital Resort3.27 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras8.80 km
Hotel Kontakt8.97 km
Ranč Čajka17.76 km
Horský hotel Sliezsky dom pod Gerlachom0.25 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko2.36 km
Hotel Atrium2.36 km
Hotel Hubert **** Vital Resort3.27 km
Grandhotel Praha7.73 km