k3M_256415_m

Prameň Smokovecká kyselka v Starom Smokovci

Už dlhé desaťročia sa traduje, že prírodné pramene majú pre človeka blahodarné účinky. Mnohé z nich vyvierajú vo Vysokých Tatrách. Jeden takýto „zdroj zdravia“ sa nachádza aj v Starom Smokovci. Smokovecká kyselka vyviera v úžľabine, približne 100 metrov od amfiteátra. A koho nevylieči, toho aspoň zasýti.

 

Starý Smokovec

Starý Smokovec je turisticky vyhľadávanou lokalitou. Vedie z neho niekoľko turistických chodníkov, patrí medzi liečebné miesta a kúpele a pochváliť sa môže prameňmi dvoch kyseliek Castor a Pollux. Prístupný je jeden z nich, známy ako Smokovecká kyselka.

 

Minerálna kyselka

Najstaršia písomná zmienka o prameňoch v je z roku 1764. Práve veľký záujem o minerálnu vodu viedol v roku 1793 k založeniu osady.

Prameň je u turistov a návštevníkov vyhľadávaný dodnes. Práve preto je kvalita vody každý rok kontrolovaná. Kyselka má farbu železitej vody a hodnotu ph 3,4. Ako sa hovorí, všetkého veľa škodí a platí to aj pre ňu. Nie je určená k dlhodobej konzumácii. Aj napriek tomu je prameň voľne prístupný v novo upravenom altánku.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Hubert **** Vital Resort5.13 km
Hotel Kontakt5.48 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras11.85 km
Ranč Čajka15.07 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko1.15 km
Hotel Atrium1.15 km
Horský hotel Sliezsky dom pod Gerlachom3.52 km
Grandhotel Praha4.24 km
Hotel Hubert **** Vital Resort5.13 km