Makovica kupalisko

Prírodné letné kúpalisko Makovica

Vodná plocha prírodného kúpaliska Makovica má rozmery cca 60 × 100 metrov a 4 100 metrov kubických pitnej vody. Bazén má pevné, betónovými kockami vystužené dno a okraje, čo je dobré najmä na udržanie teploty vody, ktorá má v letnej sezóne teplotu od 21 po 27 °C, v závislosti od počasia.

Kúpalisko Makovica je bójkami rozdelené na dve časti – časť pre plavcov s hĺbkou do 3,5 metra a časť pre deti s hĺbkou do 1,5 metra. Hĺbka vody sa zväčšuje postupne a plynule. Odvážni návštevníci môžu otestovať skokanský mostík, ktorý má dve úrovne: 2 m a 4,5 m – najväčšia hĺbka je práve pod ním.

Miesta na ležanie a opaľovanie sú zatrávnené a často kosené, a to ako na slnku, tak aj v tieni pod stromami, prípadne aj na vyhriatych okrajoch bazéna. Samozrejmosťou sú kabínky, vonkajšie sprchy, vnútorné sprchy s teplou a studenou vodou a WC.

Prírodné letné kúpalisko Makovica má kapacitu cca 1 500 – 2 000 osôb. Priemerná návštevnosť počas letných víkendov sa pri peknom počasí blíži k maximu.

 

Zdroj textu a titulnej foto: www.makovica.sk

 

POZRI TIEŽ:

Lyžiarske stredisko Makovica

Areál je dostupný odbočením z hlavnej cesty č. 77 priamo na parkovisko. Po ďalších 100 metroch ste pri pokladni a nástupe na najdlhší z vlekov.

Drevený chrám, Vyšná Polianka

Súčasný drevený filiálny chrám vo Vyšnej Polianke bol postavený v roku 1919 na mieste pôvodného chrámu z roku 1810. Ten bol zničený počas 1. svetovej vojny, pravdepodobne vojskom.

Hrad Zborov

Gotický hrad postavili na prelome 13. a 14. storočia ako ochranu obchodnej cesty do Poľska. K hradu vedie aj trasa cez alej prastarých dubov.

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Alnus3.44 km
Cactus Rege Après & Ski Bar9.05 km
Reštaurácia ľudových jedál U POLJAKA11.68 km
Salaš Lesná11.69 km
Steakhouse Záhrada11.79 km
Penzión Alnus3.44 km
Cactus Rege Après & Ski Bar9.05 km
Kúpeľno-liečebný ústav DRUŽBA11.48 km
Apartmány Afrodita11.81 km
Penzión Zunama12.03 km