Zelený breh. Foto: www.zelenybreh.sk

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Rekreačné zariadenie Zelený Breh leží pri bývalej vodnej nádrži Sigord v známom horskom rekreačnom stredisku vo vzdialenosti 12 kilometrov od Prešova v lone Slanských vrchov, v ktorých sa kedysi ťažil svetoznámy opál.

Okolie Sigordu tvorí pekné horské prostredie so zelenými kopcami, prameňmi minerálnej vody a turistickými chodníčkami vhodnými na rekreáciu, športovanie a turistiku. V blízkosti sa nachádza kúpalisko Opalex.

Zelený Breh poskytuje svojim návštevníkom pohodlné ubytovanie v 2 kamenných budovách a počas letnej sezóny aj v chatkách v tesnej blízkosti hotela. Chatky majú sociálne zariadenie a sú určené pre 5 až 6 osôb.

 

Zdroj textu a titulnej foto: www.zelenybreh.sk

 

POZRI TIEŽ:

Slovenské opálové bane

Krásne opály zo Slovenských opálových baní, ktoré sa nachádzajúcich na východnom Slovensku medzi obcami Červenica a Zlatá Baňa obdivuje celý svet a dnes sú banské diela vychytenou

Soľnohrad (Zbojnícky hrad)

Na okraji Slanských vrchov, južne od obce Ruská Nová Ves sa nachádzajú ruiny Soľnohradu, ktorý je nazývaný aj Zbojnícky hrad. Dôvod jeho vzniku je veľmi zaujímavý - chránil vzácne

Raslavkameň

K prírodným zaujímavostiam či neživým hračkám prírody patria rozličné skalné útvary, ktoré sa v ľudskej fantázii prepájajú s magickými príbehmi a čarovnými schopnosťami.

Prešov

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je PREŠOV, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Plaza Beach restaurant6.80 km
Čínska reštaurácia XIHU7.49 km
Hotel Polo7.61 km
McDonald's8.00 km
Hotel Enchanté8.97 km
Villa Plaza Boutique Hotel & Spa****6.79 km
Hotel Polo7.61 km
Apartmány Style8.52 km
Hotel Lineas8.85 km
Hotel Enchanté8.97 km