Roklina Voroblik

Roklina Voroblík

Divoká roklina Voroblík nachádzajúca sa v pohorí Branisko, neďaleko osady Lačnov, je skutočným prírodným klenotom východného Slovenska. Pyšní sa vzácne nedotknutou prírodou s veľkým množstvom malých vodopádov, miskovitých priehlbín zvaných krútňavové hrnce či zaujímavých skalných útvarov.

Svojím charakterom môže pripomínať tiesňavy Slovenského raja, jej prechod je však v dôsledku absencie rebríkov, stúpačiek i turistického značenia o poznanie náročnejší a predstavuje naozajstné dobrodružstvo. 

Roklina Voroblik_chatrajuce rebriky

Východiskom túr do rokliny Voroblík môžu byť obce Lipovce či Šindliar. Z nich sa treba dostať na Rázcestie Kopytovská dolina, odtiaľ po žltej značke a následne neznačeným chodníkom až k poslednej chatke pod Červenou skalou. V jej blízkosti sa potok vetví – vľavo tečie potok Chmeľová, vpravo potok Voroblík tvoriaci rovnomennú roklinu. Popri koryte tohto potoka vedie vyšliapaná lesná cesta. Po prechode rokliny sa možno napojiť na červeno značený turistický chodník medzi Lačnovským sedlom a osadou Lačnov.

 

Zdroj:vypadni.sk

Pozri tiež:

Kopytovská dolina

V rekreačnej oblasti Šindliar – Lipovce – Lačnov sa nachádza rekreačné zariadenie so známym názvom  Zlaté kopyto camp Kopytovská dolina. Rekreačné...

Lačnovský kaňon

Lačnovský kaňón je malebnou rokľovitou tiesňavou v severovýchodnej časti Braniska medzi obcami Lipovce a Lačnov, ktorú vyhĺbil Lačňovský potok. Je dlhá asi 2 km, má strmé svahy a

Jaskyňa Zlá diera

V pieskovcovom pohorí Bachureň, pri obci Lipovce, sa nachádza chránená prírodná pamiatka jaskyňa Zlá diera, známa aj ako Lipovecká jaskyňa.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia XXL10.05 km
Troja10.12 km
Bowling u Piťa10.48 km
Pizzeria Biely Dom10.61 km
La Cucaracha11.70 km
Kaštieľ Péchy, Lovecký dom & park7.84 km
Kaštieľ Péchy7.84 km
Troja10.12 km
Ubytovanie Magnólia Rožkovany10.32 km
Hotel Mladosť **10.65 km