cierna hora veza - Lukas Rusinko

Rozhľadňa Čierna hora

Turistická rozhľadňa tvaru štvorbokého ihlana bola postavená v roku 2006. Základňa má rozmery 5 x 5 m. Najvyššie podlažie ma výšku 14,5 m. Celková výška rozhľadne so strieškou je 18 m. V blízkosti rozhľadne sa nachádza turistická zrubová útulňa.

 Rozhľadňa na Čiernej hore, autor Dukla Destination
Rozhľadňa na Čiernej hore,...

Červená turistická trať prechádza cez turisticky atraktívnu lokalitu Čierna hora, ktorá pokračuje do Makovického sedla, na vrch Makovica a cez Zborov na Stebnícku Maguru. K rozhľadni sa každoročne konajú aj turistické výstupy.

Turistická prístupnosť

V tajuplnom prostredí Nízkych Beskýd sa nachádza vrch zvaný Čierna hora, kde nájdeš pokoj a slobodu. Červené značenie ťa prevedie aj Ostrým vrchom, kde sa nachádza hrob neznámeho ruského vojaka z 1. sv. vojny. Na samotnej Čiernej hore si môžeš odpočinúť v útulni a scenériu zhliadnuť z vyhliadkovej veže.

Začiatok trasy: Svidník (230 m n. m.)

Koniec trasy: Čierna hora (667 m n. m.)

Čas: 2:00 h

Vzdialenosť: 4,9 km

Stúpanie: ↗ 437 m

Klesanie: ↘ 10 m

Najvyšší bod: 667 m n. m.

Najnižší bod: 225 m n. m.

 

Titulná foto: Lukáš Rusinko

Pozri tiež:

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.

Vyhliadková veža na Dukle

Horný Šariš je turisticky vyhľadávanou lokalitou s množstvom kultúrnych a prírodných krás, ale aj rozhľadní. Jednou z nich je vyhliadková veža na Dukle. Vyhliadková veža nie je

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Stavbet2.26 km
Massimo Coffee and Restaurant2.65 km
Famb restaurant & Cocktail bar2.78 km
Venti 203.01 km
Sportcentrumsk3.10 km
Stavbet2.26 km
Hotel Ondava****13.20 km
Penzión u Pepina13.39 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček13.49 km
Internát Teslák14.10 km