rozhľadňa kamenná hora Zdroj: OOCR Šariš-Bardejov

Rozhľadňa Kamenná Hora

Cieľom výletov mnohých milovníkov krásnej prírody a okolia mesta Bardejov sa stala obnovená rozhľadňa Kamenná Hora. Z rozhľadne je úchvatný pohľad na široké okolie Bardejova. Rozhľadňa má výšku 9,6 m. V minulosti bola rozhľadňa v časti Kamenná hora medzi “Moliterkou” a Bardejovskými Kúpeľami. Bola však menšia - bol to prístrešok s altánkom.

Rozhľadňa je ľahko prístupná aj pre malé deti. Samotný objekt s okolím poskytuje možnosti aktívneho trávenia času pre celú rodinu. Turisti si môžu na otvorenom ohnisku vedľa rozhľadne opekať a obdivovať krásne okolie. Deti si môžu svoje vedomosti o prírode obohatiť z náučných tabúľ. Tie sú inštalované na prvom poschodí rozhľadne. Na náučných tabuliach môžu priraďovať listy 12 najčastejších drevín, určiť aké stopy patria ktorému z 12 zvierat našich lesov, či zoznámiť sa s 5 národnými prírodnými rezerváciami a 4 prírodnými rezerváciami v okolí Bardejova. Kamenná Hora je obľúbenou atrakciou pre deti aj dospelých. K rozhľadni vedie nenáročná trasa, ktorú zvládnu prejsť aj menej zdatní jedinci.

Drevená rozhľadňa Kamenná Hora bola obnovená v roku 2017 v rámci projektu: Obnova turistickej rozhľadne nad Bardejovom. Rozhľadňa je dominantným objektom v dolnej časti Kamennej hory. K rozhľadni vedie červená značka a je prístupná zo samotného mesta Bardejov aj z Bardejovských Kúpeľov. Je obľúbenou atrakciou pre kúpeľných hostí, domácich obyvateľov a lákadlom pre turistov zo širšieho okolia.

Zdroj foto: OOCR Šariš-Bardejov

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Dolina0.22 km
Pizza Expres Panda0.50 km
Ver-de Restaurant0.69 km
Lavender restaurant0.72 km
Hotel Artin***0.74 km
Penzión Dolina0.22 km
Hotel Artin***0.74 km
Penzión Le Monde0.98 km
Hotel Šariš***1.08 km
Penzión Magura1.13 km