Rybniky Velky Saris Foto Region Saris

Rybníky Veľký Šariš

Rekreačno – oddychová zóna mesta Veľký Šariš – „Rybníky“

Rybníky sa v meste Veľký Šariš sa začali budovať v priebehu rokov 2004 až 2006. Pôvodne boli vybudované 3 rybníky, no pri silnej povodni v roku 2010 sa rybník č. 3 celý zaniesol nánosmi bahna a po jeho prečistení sa zároveň vybudoval aj rybník č.4.

Rybniky_Velky_Saris_Lancuch

Štrkoviska tvorí sústava vodných plôch využívaných na rybárske účely. Jednotlivé rybníky sú označené tabuľou, na ktorej je uvedené číslo a názov rybárskeho revíru.

Miesto je známe ako súčasť križovatky vtáčích ciest. Konkrétne vtákmi migrujúcimi z Afriky cez Apeninský a Peloponézsky polostrov s vtákmi z izraelsko – tureckou trasou.

Rybníky sú rovnako známe aj tým, že okolo nich prechádza ďalšia známa trasa, a to EUROVELO11, cyklistický chodník, ktorý vedie až k pýche mesta cyklomostu „SARUS“.

V okolí rybníkov je možnosť opekať na vyhradených miestach, rovnako odpočívať aj vďaka lavičkám.

Rybniky Velky Saris Foto Region Saris

Novinkou pri rybníkoch je Bistro Lancuch, v ktorom sa môžu návštevníci, či cyklisti osviežiť a ochutnať miestne špecialitky. Pre najmenších je k dispozícii ihrisko a ponuka zábavnej hry – pétanque.

Rybníky sú obľúbené v každom ročnom období na rodinné prechádzky.

Zdroj a foto: OOCR Región Šariš

POZRI TIEŽ:

Hrad Šariš

Šarišský hrad patrí k najrozsiahlejším stredovekým hradom na Slovensku. Jeho celková zastavaná plocha prevyšuje 2,7 hektára. Je postavený na Šarišskom vrchu nad mestečkom

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Šariš Park0.71 km
Trojka Šariš Pub4.22 km
Hotel AVALANCHE***6.47 km
Kaštieľ Fričovce6.47 km
Garni Hotel TATRAMONTI***6.47 km
Šariš Park0.71 km
Kaštieľ Fričovce6.47 km
Garni Hotel VELICKÝ ZÁMOČEK6.47 km
Garni Hotel TATRAMONTI***6.47 km
Hotel AVALANCHE***6.47 km