Singletrails Lechnica

Singletrails Lechnica

Singeltrails Lechnica – najväčší singletrailový rezort na Slovensku – 15 km trialov.

Singletrails Lechnica je sieť horských cyklochodníkov v srdci Pieninského národného parku. Pri jazdení po nich budete obdarený nádherným výhľadom na najnavštevovanejší vrch Pienin – Tri Koruny.

V prevádzke sú tri trate, z ktorých sú dve trate rodinného typu GRIFTOF (9 km), ŠPICA (5 km) a jedna náročná trať GVIZD (1,3 km) je určená len skúseným zjazdárom. Názvy tratí sú odvodené od najvyšších vrcholov, cez ktoré tieto trasy prechádzajú. Čo sa týka náročnosti, tak okruhy GRIFTOF a ŠPICA boli stavané predovšetkým ako vyhliadkové okruhy pre rodiny, i keď aj zdatní jazdci si prídu v určitých pasážach na svoje. Z obidvoch okruhov sú nádherné výhľady na Tri koruny, Haligovské skaly a Belianske Tatry. Špecifický je výšľap na okruhu GRIFTOF, ktorí všetci návštevníci považujú za TOP výšľap nielen na Slovensku, ale v širokom okolí.

 Požičovňa bicyklov. Singletrails Lechnica. Foto: OOCR Severný Spiš Pieniny
Požičovňa bicyklov. Single...

Rezort Singletrails Lechnica patrí medzi top MTB rezorty v Česku a na Slovenku práve vďaka umiestneniu a trasovaniu tratí a vyhliadkovým miestam. Aj vďaka týmto vlastnostiam tento singletrailový raj získal ocenenie NAJ produkt turistického ruchu Prešovského samosprávneho kraja v roku 2017. Je čoraz viac obľúbený predovšetkým pre cyklistov z Poľska, Česka a iných krajín.

 Singletrails Lechnica. Foto: OOCR Severný Spiš Pieniny
Singletrails Lechnica. Foto:...

Dobrou správou pre všetkých návštevníkov je zavádzanie viacerých noviniek v letnej sezóne, medzi ktoré patrí neustále vylepšovanie súčasných tratí. Samozrejmosťou je permanentná údržba zjazdoviek, ktorá si vyžaduje nielen čas, ale i financie. Pomôcť môžete aj vy – zakúpením jednorazovej (3 €), mesačnej (7 €) alebo ročnej (30 €) podpory trailu. Odbremeníte tak obec od nákladov na údržbu, ktoré potom môže využiť na investície do zimných i celoročných aktivít.

K dispozícií sú aj nálepky v hodnote 1 € a drevené magnetky za 3 €, nákupom ktorých sa pridáte k podpore trailu. V rámci letnej sezóny sa môžete tešiť aj na doplnenie nových oddychových miest s lavičkami či posedením.

 S výhľadom na Tatry. Singletrails Lechnica. Foto: OOCR Severný Spiš Pieniny
S výhľadom na Tatry. Single...

Ak nemáte možnosť prepraviť do Pienin bicykel, či vôbec nie ste majiteľom dvojkolesového tátoša, nezúfajte. Už od prvého júla 2019 pre vás Singletrails Lechnica otvorila požičovňu celoodpružených bicyklov značky Rock Machine. Tie sa od bežných bicyklov odlišujú v tom, že disponujú tlmičmi na prednom i zadnom kolese, a tak dokážu tlmiť rôzne nerovnosti v teréne. Jazdcovi preto ponúkajú omnoho väčšie pohodlie.

 

Pre viac informácií o podujatiach a novinkách sledujte profil na Facebooku – @Singletrails Lechnica.

 

Titulná foto: OOCR Severný Spiš Pieniny

 

POZRI TIEŽ:

Severný Spiš a Pieniny: Osem miest plných zážitkov

Severný Spiš a Pieniny ponúkajú miesta, ktoré očaria turistov každej vekovej kategórie. Pozrite si výber ôsmich TOP lokalít

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Pltník2.90 km
Goralská reštaurácia u Petríka2.94 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka2.96 km
Kúpele Červený Kláštor2.97 km
Goralský dvor - Haligovce3.22 km
Privát Sokolica2.48 km
Penzión Pltník2.90 km
Obecný penzión Červený Kláštor2.94 km
Bath Red Monastery - Smerdžonka2.96 km
Penzión pod Troma Korunami2.96 km