Ski Zámutov

Ski Zámutov

Lyžiarske stredisko Ski Zámutov sa nachádza v nádhernom prostredí Slanských vrchov. K dispozícii sú tam dva vleky – kratší (300 m) a dlhší (500 m). Svah je v dolnej polovici mierny a vhodný pre začínajúcich lyžiarov alebo deti. Horná časť svahu je strmá a určená len pre skúsených lyžiarov. Svah je v celej dĺžke technicky zasnežovaný. V stredisku sa nachádza bufet, požičovňa lyží a snowboardov. Užiť si tu môžete aj večernú lyžovačku.

V okolí Zámutova sú tiež vynikajúce podmienky na bežkovanie s udržiavanými trasami. Slanské vrchy sú ideálnym miestom pre bežkárov. Z Vranovskej strany je v turistických mapách a sprievodcoch uvádzaných päť bežkárskych trás s celkovou dĺžkou 22 kilometrov. Trasy v zime nebývajú udržiavané, ale vedú väčšinou po lesných cestách, takže ich prechod nebýva problematický. K najzaujímavejším patrí trasa okolo Šimonky. Je okruhová a meria 12,9 km a výškový rozdiel je viac ako 300 metrov od 658 po 982 m. n.m. Dá sa na ňu napojiť aj zo Zámutova či Hermanoviec nad Topľou. Ďalšie trasy vedú napríklad z Pavloviec na Hanušovské sedlo s dĺžkou 5,8 km a prevýšením 621 m. Spomenieme ešte dve trasy Vlčia stopa a okruhová trať Okolo Bučieho Lazu. Aktuálne informácie pre bežkárov i lyžiarov nájdete aj na facebookovej stránke Ski Zamutov.

POZRI TIEŽ:

Zámutovské skaly

Prírodná rezervácia Zámutovské skaly sa nachádza v katastroch obcí Zámutov a Rudlov. Zámutovské skaly sú jedným z najvýznamnejších prírodných výtvorov v Slánskych vrchoch.

NPR Šimonka

NPR Šimonka dosahuje nadmorskú výšku 1092 m. n.m. Od roku 1950 je vrcholová časť národnou prírodnou rezerváciou s rozlohou 33,52 hektárov. Táto rezervácia chráni hlavne zvyšky

Ski Zámutov

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Ranč Zaľubova1.08 km
Penzión Família9.89 km
Hotel Patriot ***10.31 km
House Hamm10.50 km
Reštaurácia Bonnes10.54 km
Ranč Zaľubova1.08 km
Penzión Família9.89 km
Hotel Patriot ***10.31 km
House Hamm10.50 km
Hotel Zátoka10.69 km

Aktuálne podujatia: