Splav na rieke Poprad

Splav na rieke Poprad

Mesto Stará Ľubovňa vybudovalo pri rieke Poprad novú Lodenicu. Lodenica slúži na vypožičiavanie si kajakov, kanoe či vodáckych potrieb. Projekt vznikol na podporu cestovného ruchu ako mikroprojekt  s cezhraničným charakterom z programu Interreg V-A Poľsko-Slovensko 2014-2020. 

Splav rieky Poprad_OOCR Severny Spis Pieniny

Po rieke Poprad sa môžete splaviť až do Poľska. Ale keďže splaviť rieku nemôže len tak hocikto sám, bez toho, aby mal za sebou nejaké skúsenosti, pozývame vás na každoročnú aktivitu Medzinárodný rodinný splav po rieke Poprad. Táto akcia vám zaručuje kopec zábavy, štipku adrenalínu, nové sociálne kontakty a priateľstvá. Tento projekt sa nesie v zmysle motta „maj úctu k duši svojho dieťaťa“. Podporuje totiž spoločnú dovolenku s deťmi.

Splav rieky Poprad_OOCR Severny Spis Pieniny_2

Tento splav sa tradične splavuje až na štyri etapy. Trasa je dlhá 83 km. Štart prvej etapy je v Starej Ľubovni a končí v Čirči. Druhá etapa prekračuje slovensko-poľské hranice, avšak kotví sa na slovenskej strane v Malom Lipníku. Tretia etapa smeruje do poľského mesta Piwniczna. Posledný deň je splav ukončený, buď v meste Piwniczna, alebo sa bude pokračovať ďalej do Noweho Saczu, na čom sa organizátori ešte nedohodli. Prihlásiť sa na túto aktivitu môžete cez Centrum voľného času v Starej Ľubovni.

Splav v roku 2023

Touto aktivitou však splav po rieke Poprad nekončí. Pre tých, ktorí milujú vodné športy alebo to chcú vyskúšať, si Centrum voľného času pripravilo vodácke kurzy, na ktoré sa môže uchádzať ktokoľvek. Kurzy fungujú celé leto.

Ale predsa, nemáte čas na takýto kurz? Pri záujme skupinky sa môžete nakontaktovať na zodpovednú osobu a dohodnúť si spoločný splav.

Informácie: https://www.cvc.sk

Splav na rieke Poprad

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Familia0.27 km
Salaš u Franka0.34 km
Penzión Gurmen0.57 km
Stredoveká história v modernom šate - Castle Distillery1.42 km
Nestville Taberna3.44 km
Hotel Familia0.27 km
Penzión Gurmen0.57 km
Nestville apartments3.53 km
Hotel Sorea Ľubovňa7.61 km
Penzión Litmanová7.65 km