Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Historický tábor je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode a výlety, ako aj pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži.

Stredoveký život v tábore vás zláka vyskúšať si historické športové disciplíny, akými sú streľba z luku, kuše, hod sekerou „švajčiarkou”, jazda na koni či možnosť vystreliť si z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovensku.

Stredoveký vojenský tábor

Nielen zbrane a vojenské stroje sú lákadlom stredovekého vojenského tábora. V júli a auguste sa vám predstavia šermiari z celého Slovenska a staré tradičné remeslá, ako kováčstvo, hrnčiarstvo či košikárstvo vám zasa predvedú zruční remeselníci. Pre deti sú pripravené lanové a drevené preliezačky, hojdačky i stredoveký tenis.

Počas celého roka sa v tábore organizuje viacero zábavných akcií a podujatí: hromadné stredoveké bitky, dobové veselice, vystúpenia šermiarov a hudobných skupín, pálenie Jánskych ohňov s brušnými tanečnicami, Upálenie Moreny atď.

Stredoveký vojenský tábor 

Stredoveký vojenský tábor ponúka ubytovanie v dvoch alebo šesťmiestnych dobových stanoch. Ako kapitáni stredovekej armády budete spať na drevených truhliciach s epedou, no potrebné je vziať si tiež spacáky, prípadne aj deky. Drevené truhlice slúžia aj ako uzamykateľný odkladací priestor.

V tábore sú k dispozícii aj dámske a pánske sprchy a WC. Pre odvážnejších a tých, ktorí to v stredoveku s hygienou nechcú preháňať, sú na umývanie pripravené drevené kade.

Stredoveky vojensky tabor SL_V. Slavik

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni je východiskovým miestom pre pešiu turistiku do blízkeho lesoparku a na ďalšie turistické značené trasy, v zimnej sezóne dokonca aj na udržiavané bežecké trate.

 

POZRI TIEŽ:

Ľubovniansky hrad a skanzen

V minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.

Nestville Park

Objavte domov prvej slovenskej Nestville Whisky v expozícii liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel Nestville Distillery, nachádzajúcej sa v regióne severného Spiša, v malebnej dedinke Hniezdne.

Hrad Plaveč

Hrad Plaveč postavili na obranu cesty do Poľska približne okolo roku 1294. Hrad prechádza obnovou, je ľahko dostupný a ponúka nádherný výhľad na široké okolie.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Salaš u Franka1.22 km
Penzión Gurmen1.58 km
Hotel Familia1.68 km
Nestville Taberna4.49 km
Hotel Sorea Ľubovňa8.13 km
Penzión Gurmen1.58 km
Hotel Familia1.68 km
Nestville apartments4.56 km
Penzión Litmanová7.07 km
Hotel Sorea Ľubovňa8.13 km

Aktuálne podujatia:

Všetky aktuálne podujatia