Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí - obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode, výlety a pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži.

Stredoveký život v tábore Vás zláka vyskúšať si historické športové disciplíny, ako streľbu z luku, kuše, hod sekerou “švajčiarkou“, jazdu na koni, ale aj možnosť vystreliť si z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovenku. Nie len zbrane a vojenské stroje sú lákadlom stredovekého vojenského tábora. V júli a auguste sa Vám predstavia šermiari z celého Slovenska. Staré tradičné remeslá, ako kováčstvo, hrnčiarstvo, košikárstvo Vám predvedú zruční remeselníci. Pre deti sú pripravené lanové, drevené preliezačky a hojdačky alebo stredoveký tenis.

Stredoveky vojensky tabor SL_V. Slavik

Počas celého roka sa v tábore organizuje viacero zábavných akcií a podujatí: hromadné stredoveké bitky, dobové veselice, vystúpenia šermiarov a hudobných skupín, pálenie Jánskych ohňov s brušnými tanečnicami, Upálenie Moreny, atď.

Stredoveký vojenský tábor ponúka ubytovanie v dvoch alebo šesť miestnych dobových stanoch. Ako kapitáni stredovekej armády budete spať na drevených truhliciach s epedou, ale treba si vziať spacáky, prípadne aj deky. Drevené truhlice slúžia aj ako uzamykateľný odkladací priestor. V tábore je spoločné sociálne zariadenie - dámske a pánske sprchy, WC. Pre viac odvážnych a pre tých, ktorí to v stredoveku s hygienou nechcú preháňať,  sú na umývanie pripravené drevené kade.

Stredoveký vojenský tábor je východzim miestom pre pešiu turistiku do blízkeho lesoparku a na ďalšie turistické značené trasy, v zimnej sezóne na udržiavané bežecké trate.

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

 

POZRI TIEŽ:

Ľubovniansky hrad a skanzen

V minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.

Nestville park

Objavte čaro jedného z najkrajších kútov severného Slovenska, údolia Tatranského národného parku, Pieninského národného parku a Levočskej vrchoviny, k...

Hrad Plaveč

Hrad Plaveč postavili na obranu cesty do Poľska približne okolo roku 1294. Hrad prechádza obnovou, je ľahko dostupný a ponúka nádherný výhľad na široké okolie.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Dukla Prešov1.31 km
Camp ZLATÉ KOPYTO23.46 km
Hotel Dukla Prešov1.31 km
Rekreačné zariadenie Zelený Breh9.87 km
Horský hotel Javorná16.66 km
Camp ZLATÉ KOPYTO23.46 km
Ranč Zaľubova26.03 km