Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí – obraz vojenského života v 16. storočí. Historický tábor je ideálnym miestom pre letné tábory, školy v prírode a výlety, ako aj pre každého, kto chce prežiť stredovek na vlastnej koži.

Stredoveký život v tábore vás zláka vyskúšať si historické športové disciplíny, akými sú streľba z luku, kuše, hod sekerou „švajčiarkou”, jazda na koni či možnosť vystreliť si z dela alebo z najväčšieho funkčného katapultu na Slovensku.

Stredoveký vojenský tábor

Nielen zbrane a vojenské stroje sú lákadlom stredovekého vojenského tábora. V júli a auguste sa vám predstavia šermiari z celého Slovenska a staré tradičné remeslá, ako kováčstvo, hrnčiarstvo či košikárstvo vám zasa predvedú zruční remeselníci. Pre deti sú pripravené lanové a drevené preliezačky, hojdačky i stredoveký tenis.

Počas celého roka sa v tábore organizuje viacero zábavných akcií a podujatí: hromadné stredoveké bitky, dobové veselice, vystúpenia šermiarov a hudobných skupín, pálenie Jánskych ohňov s brušnými tanečnicami, Upálenie Moreny atď.

Stredoveký vojenský tábor 

Stredoveký vojenský tábor ponúka ubytovanie v dvoch alebo šesťmiestnych dobových stanoch. Ako kapitáni stredovekej armády budete spať na drevených truhliciach s epedou, no potrebné je vziať si tiež spacáky, prípadne aj deky. Drevené truhlice slúžia aj ako uzamykateľný odkladací priestor.

V tábore sú k dispozícii aj dámske a pánske sprchy a WC. Pre odvážnejších a tých, ktorí to v stredoveku s hygienou nechcú preháňať, sú na umývanie pripravené drevené kade.

Stredoveky vojensky tabor SL_V. Slavik

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni je východiskovým miestom pre pešiu turistiku do blízkeho lesoparku a na ďalšie turistické značené trasy, v zimnej sezóne dokonca aj na udržiavané bežecké trate.

 

POZRI TIEŽ:

Ľubovniansky hrad a skanzen

V minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.

Nestville Park

Objavte domov prvej slovenskej Nestville Whisky v expozícii liehovarníctva a tradičných ľudových remesiel Nestville Distillery, nachádzajúcej sa v regióne severného Spiša, v malebnej dedinke Hniezdne.

Hrad Plaveč

Hrad Plaveč postavili na obranu cesty do Poľska približne okolo roku 1294. Hrad prechádza obnovou, je ľahko dostupný a ponúka nádherný výhľad na široké okolie.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Stredoveká história v modernom šate - Castle Distillery0.40 km
Salaš u Franka1.22 km
Penzión Gurmen1.58 km
Hotel Familia1.68 km
Nestville Taberna4.49 km
Penzión Gurmen1.58 km
Hotel Familia1.68 km
Nestville apartments4.56 km
Penzión Litmanová7.07 km
Hotel Sorea Ľubovňa8.13 km