Turistická trasa: Kríže - Čierna jedlina - Livov

Turistická trasa: Kríže - Čierna jedlina - Livov

Kríže - Čierna jedlina - Livov

Región Šariš ponúka mnoho turistických možností ako prežiť voľné chvíle či prázdninové dni. Zaujímavým tipom na výlet je napríklad trasa Kríže – Čierna jedlina - Livov.

Začiatok trasy vedie od autobusovej zastávky v obci Kríže po modro označenej trase, ktorá vedie ku gréckokatolíckemu chrámu Presvätej Bohorodičky Ochrankyne, neskoroklasicistický kostol z roku 1852. Ďalej trasa pokračuje na miesto k poľnej ceste, z ktorej onedlho vedie odbočka do pravej strany a cesta ďalej pokračuje na chodník spodom lúky okolo potoka. Zakrátko trasa odbočuje vľavo a prechádza cez lúku smerom hore k osamelej dvojici stromov. Na jednom zo stromov je už z diaľky viditeľná značka - tzv. volavka. Na tomto mieste sa smerom doprava trasa napája na poľnú cestu, ktorá vedie z dediny.

Nasleduje cesta cez les a lúky. Trasa pokračuje opäť hore cez lúku k volavke a postupuje k lesu nad lúkou, kde sa opäť napája na poľnú cestu. Z tejto cesty po asi 200 metroch odbočuje vpravo na lúku až k lesu, kde sa nachádza smerovník Čierna jedlina. Nasleduje cesta po úzkom chodníku, neskôr pokračuje zamokrenou lesnou cestou až k sútoku potokov. Neďaleko sa nachádza asfaltová cesta, z ktorej trasa pokračuje až do obce Livov. Jedinečnú atmosféru dotvára nádherné prostredie a príroda, v ktorej sa táto turistická trasa nachádza.Zdroj a foto: http://www.cergov.sk/article.php?id=9

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Motorest Jose7.84 km
Motorest Tarnov8.81 km
Hotel Bellevue*** Bardejov9.22 km
Motorest Javorina10.25 km
Sabaraca pub11.58 km
Hotel Bellevue*** Bardejov9.22 km
Chata Čergov9.84 km
Penzión Magura12.09 km
Hotel Šariš***12.24 km
Hotel Artin***12.46 km