Domaša, Zdroj - domasacampglamp.sk

Ubytovanie v okolí Domaše

Veľká Domaša, nazývaná aj Zelená perla východu, ponúka niekoľko príležitostí. Milovníci vody môžu využiť dobré podmienky rekreačných stredísk na rôzne vodné aktivity ako windsurfing, člnkovanie, jazda na skútroch, potápanie alebo plávanie. Vďaka množstvu rýb sa Domaša teší aj obľube rybárov. Okolité lesy a lúky ponúkajú ideálne podmienky pre pešiu turistiku a hubárčenie. Taktiež ponúka ideálne podmieky pre cykloturistiku okolo priehrady. V okolí Domaše je viacero stredísk so širokou ponukou reštaurácií, hotelov či ubytovacích zariadení, ktoré okrem športového vyžitia ponúkajú aj bohatý spoločenský a kultúrny program. Veľký záujem je o kempovanie pri vodnej nádrži.

 

Monica Camp&Glamp (Domaša Monika – Poľany)

Poľany sú najstarším rekreačným strediskom na Domaši s najväčšou plážou a autokempingom. Kemping spolu s oddychovou zónou sa nachádza v stredisku Poľana na rozlohe cca 2,2 ha. Sociálne zariadenia prešli v posledných rokoch kompletnou rekonštrukciou. 10 normovaných „parciel“ pre karavány sú vybudované na rovine. Celý areál je oplotený s dvoma vstupmi, v ktorom sa nachádzajú 2 fungujúce bufety s rýchlym občerstvením, piesočné volejbalové ihrisko a požičovňa lodiek. Každoročne sa tu uskutočňujú jachtárske preteky.

 Upravená pláž Monika, Zdroj: domasacampglamp.sk
Upravená pláž Monika, Zdro...

 Glamping na Monike, Zdroj: domasacampglamp.sk
Glamping na Monike, Zdroj: d...

Glamping = glamorous camping, z anglického výrazu pre pôvabné, očarujúce stanovanie. Je to spojenie kempovania a trávenia času v prírode s komfortom a výdobytkami modernej doby.

V okolí Monika - Poľany: Penzión Monika, Chata no. 23

 

Kemp Krym (Domaša Nová Kelča)

Kemp Krym sa nachádza na východnom brehu priehrady Domaša, pri ceste z Vranova nad Topľou do Stropkova, medzi obcami Holčíkovce (4 km) a Nová Kelča (2 km). Kemp s možnosťou táborenia, vo vlastných stanoch alebo karavanoch. Spoločné WC, sprchy, pitná voda, elektrické prípojky, občerstvenie, kryté posedenie. Kemp je v prevádzke od 15.6. do 15.9.

 Kempové mestečko Krym, Zdroj: ekempy.sk
Kempové mestečko Krym, Zdro...

 Kemp Krym, Zdroj: ekempy.sk
Kemp Krym, Zdroj: ekempy.sk

V okolí Nová KelčaChata pri vode no. 18, Holiday homeChata no. 20 – Nábytok

 

Chata Surf Club (Domaša Eva - Holčíkovce)

Chata je umiestnená pod lesom, v príjemnej tôni stromov, čim je chránená pred letnými horúčavami. Chata prešla renováciou na jar 2020. Ide o malú chatku s jednou obytnou izbou, kde sa môžu vyspať až 4 osoby. Ďalej je tu kuchynka so sklo-keramickou doskou a chladničkou. V kúpeľni je sprchový kút a toaleta. Chatka je vybavená satelitnou TV/rádiom a dvoma dvojposchodovými posteľami. Pred vchodovými dverami je priestranná terasa a za chatkou je priestor s posedom - stôl a dve lavice.

Chata surf club

Neďaleko je Surfclub – Windsurfing Domaša.

Surf Club, Zdroj - surfclubsk

V okolí Eva - HolčíkovceHotel ZátokaChata no. 22, Chata No. 12

 

Penzión Sofia (Domaša Dobrá)

Rodinná atmosféra a kvalitné služby v spojení s prírodou Vám zaručia oddych a zážitky, na ktoré nezabudnete. Penzión Sofia ponúka 6 kvalitne zariadených izieb s výhľadom na vodu alebo do okolitej prírody. Každá izba má balkón alebo terasu a jedinečný interiér. Je vybavená klimatizáciou, LCD televízorom a satelitnou TV. Ubytovaní hostia majú k dispozícii sušič na vlasy a žehlicku.

 Penzión Sofia, Zdroj: sofiadomasa.sk
Penzión Sofia, Zdroj: sofiad...

Počas pobytu môžu využívať súkromnú terasu s prenosným grilom a pohodlným sedením v lone prírody, detský kútik. V areáli je bezplatné parkovanie, monitorované kamerovým systémom a tiež WIFI pripojenie, vrátane izieb.

 Terasa - Penzión Sofia, Zdroj: sofiadomasa.sk
Terasa - Penzión Sofia, Zdro...

V okolí Dobrá: Hotel Zelená Lagúna, Garden HotelChata no. 21Zrubový domček s výhľadom na voduChata Dobrá No. 16Chata Dobrá Domaša No. 17 

 

Viac info

 

Zdroj titulná foto: domasacampglamp.sk

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Goral5.10 km
Motorest Alpina 6.56 km
Hotel Šport7.39 km
Penzión s reštauráciou Čičva10.56 km
Hotel Zátoka12.84 km
Ubytovanie v okolí Domaše0.00 km
Garden Hotel Domaša ***2.50 km
Penzión Goral5.10 km
Kemp Tíšava6.28 km
Motorest Alpina 6.56 km