Ulička Johna Lennona

Ulička Johna Lennona

Okrem početných historických pamiatok sa môže skoro každé mesto pýšiť atrakciou, ktorá sa líši od ostatných, vyvoláva rôzne reakcie a je magnetom pre turistov či média. Svoju kuriozitu má aj mesto Bardejov. Návšteva samotného mesta je dostatočným tipom na výlet, no fascinujúcou je aj jedna z atrakcií, najkratšia bardejovská ulica – Ulička Johna Lennona.

Ulička je lákadlom pre turistov zo Slovenska aj zahraničia. V uličke sa nachádza rodinný dom, na ktorom sú inštalované trojrozmerné grafiky a kované diela s umeleckým nádychom. V suteréne domu je galéria, ktorá je venovaná osobnosti Johna Lennona a skupine The Beatles. Hneď vedľa domu sa nachádza Parčík Johna Lennona s pamätnými kameňmi členov tejto anglickej skupiny. Autorom je miestny nadšenec a aktivista Pavol Zajac. Na dome sa okrem spomínaných plastík, nachádza aj vykovaný notový zápis dvoch piesní The Beatles.

Ďalšou zaujímavosťou je pietná akcia, ktorá sa koná na tomto mieste. Každý rok 8. decembra sa koná Spomienkový koncert pri príležitosti tragickej smrti Johna Lennona. Ulička je fascinujúcim miestom nielen pre fanušíkov skupiny The Beatles, ale pre každého, kto prechádza popri dome, pamätných kameňoch a cez Parčík Johna Lennona. Ulička je zaujímavá aj pre média, prezentovaná je aj politickým návštevám a obyvatelia Bardejova sú na ňu právom hrdí.

POZRI TIEŽ:

Bardejov (UNESCO)

Meštianske domy, radnica, Bazilika minor sv. Egídia, maľovaný dom, socha kata a množstvo ďalších zaujímavostí na každom kroku...

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Robertto pizza & grill0.06 km
Alibaba Kebab0.07 km
Reštaurácia Assisi0.10 km
Slovenský pub0.10 km
Restaurant, Bar PARADA0.12 km
Penzión Le Monde0.23 km
Hotel Šariš***0.25 km
Hotel Artin***0.36 km
Penzión Magura0.44 km
Penzión Bardejov0.87 km