Viktóriine záhrady a Čertova skala

Viktóriine záhrady a Čertova skala

Viktóriine záhrady v Starej Ľubovni sú miestom, kde si môžete oddýchnuť, zabaviť sa a načerpať novú energiu v areáli plnom zelene na rozlohe 11 000 m2. Nájdete tu stromy, lúku, miesto na piknik či koncert. Dominantným prvkom je bludisko, ktoré je najväčšie svojho druhu v strednej Európe s rozlohou 6400 m2.

vz -fb2

Uličky v prírodnom bludisku dosahujú dĺžku takmer 2,3 km. Na vytvorenie bludiska bolo použitých 20 000 ks sadeníc a trvalo tri roky, kým dosiahli výšku 200 cm. V strede bludiska je vyhliadková veža Čertova skala, ktorá vám poskytne najkrajší výhľad na Ľubovniansky hrad. Počas blúdenia na vás čakajú mnohé prekvapenia, kreatívne úlohy a vyjsť z bludiska môžete ako ľubovnianska dáma či ľubovniansky rytier

Viktoriine zahrady

K názvu Čertova skala sa viaže legenda o tom, ako sa musel budúci hradný pán kvôli výstavbe Ľubovnianskeho hradu naťahovať s čertom. Ak chcel hradný pán dostavať svoj hrad, musel svoju dušu zapredať čertovi. Po dostavaní hradu svoj sľub oľutoval a zrušil. Čert schytil obrovský balvan a chcel ním zničiť nový hrad. Cestou sa mu vyšmykol z rúk a spadol na zem. Dodnes sa v podobe skalnej ihly nachádza na brehu rieky Poprad. Tento balvan dostal názov Čertova skala a jeho abstraktnou kópiou je vyhliadková veža v strede bludiska.

Viac informácií: www.viktoriinezahrady.sk 

V Starej Ľubovni určite nevynechajte návštevu Ľubovnianskeho hradu so skanzenom, pod hradom sa prenesiete do stredoveku v Stredovekom vojenskom tábore, neobíďte ani Vojenskú expozíciu Michala Strenka, Meštiansky dom na námestí sv. Mikuláša či Galériu Provinčný dom v Starej Ľubovni.

Stará Ľubovňa

Zavítajte do Starej Ľubovne, mesta s bohatou históriou a lákadlami pre turistov. Ľubovniansky hrad a skanzen, Viktóriine záhrady...

Dobre sa najete na Salaši u Franka, v Castle Distillery Castle DISTILLERY | Historická pálenica a reštaurácia alebo v Penzióne Gurmen. 

Foto: OOCR Severný Spiš Pieniny a Viktóriine záhrady

Viktóriine záhrady a Čertova skala

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Gurmen1.31 km
Hotel Familia1.52 km
Salaš u Franka1.93 km
Stredoveká história v modernom šate - Castle Distillery2.70 km
Nestville Taberna3.74 km
Penzión Gurmen1.31 km
Hotel Familia1.52 km
Nestville apartments3.85 km
Hotel Sorea Ľubovňa6.41 km
Penzión Litmanová9.12 km