Vojenska expozicia Michala Strenka

Vojenská expozícia Michala Strenka

Navštívte jedinú expozíciu svojho druhu na Slovensku, vojenskú expozíciu Michala Strenka, ktorá na vás čaká v Starej Ľubovni.

Michal Strenk sa narodil na Slovensku a neskôr študoval na škole v Pensylvánii v USA. Potom sa dobrovoľne prihlásil do americkej armády, kde úspešne bojoval a dostal významne ocenenie purpurové srdce. Slávnym sa stal, keď 23. februára 1945 vztýčil vlajku na ostrove Iwo Jima , vďaka záberu reportéra Associated Press.

 zdroj: Vojenská expozícia Michala Strenka
zdroj: Vojenská expozícia M...

Priamo vo vojenskej expozícii na vás čakajú rôzne vojenské artefakty a taktiež aj školy v prírode, letné tábory pre deti, aby mali maximálny zážitok z prázdnin alebo firemné podujatia pre posilnenie pracovného ducha.

 zdroj: Vojenská expozícia Michala Strenka
zdroj: Vojenská expozícia M...

POZRI TIEŽ:

Stredoveký vojenský tábor v Starej Ľubovni

Jedinečnosťou a lákadlom Starej Ľubovne je stredoveký vojenský tábor v podhradí - obraz vojenského života v 16. storočí. Je ideálnym miestom pre letné...

Ľubovniansky hrad a skanzen

V minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Koliba Studnička Vyšné Ružbachy9.26 km
Reštaurácia KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka21.08 km
Ranč Čajka28.59 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy9.26 km
Wellness Grandhotel Strand Vyšné Ružbachy9.26 km