Vrch Osly

Vrch Osly

Lesnatý vrch Osly s nadmorskou výškou 859 m n.m. sa nachádza severne od mesta Stará Ľubovňa na hlavnom hrebeni pohoria Ľubovnianska vrchovina.

Toto príjemné miesto na oddych v lone prírody je vyhľadávaným miestom cyklistov či peších turistov, a preto tu vedie viacero značených trás. Ak sa tam vyberiete z mesta Stará Ľubovňa, nasledujte trasu vyznačenú červenou značkou, čo môže trvať približne hodinu a pol. Ak sa vyberiete inou trasou, napríklad zo sedla Vabec, trasa vyznačená žltou značkou môže trvať približne hodinu. Tieto trasy môžete využiť aj ako cestu späť. 

Z Osly si môžete užiť výhľad na Spišskú Maguru, Levočské vrchy i poľské Sączské Beskydy. Približne sto metrov severne od vyznačenej trasy zelenou značkou sa nachádza aj studnička – Vodný zdroj. Na samotnom vrchole nájdete križovatku s niektorými už spomínanými označeniami trás, žltej farby –  smer sedlo Vabec, zelenej farby –  smer Kače – Mníšek nad Popradom a červenej farby – smer Stará Ľubovňa, Ľubovniansky hrad, ale tiež aj opačné smery na Hliniská, Sliboň či Sulín.

My vám odporúčame vybrať sa po červenej farbe a navštíviť aj Ľubovnianske múzeum. Aj takéto jednoduché výlety v prírode regiónu severného Spiša, vám určite spríjemnia voľný čas. Preto vás sem srdečne pozývame.

Foto: Lukáš Varšík

POZRI TIEŽ:

Ľubovniansky hrad a skanzen

V minulosti sa hrad preslávil stretnutiami kráľov aj väznením Mórica Beňovského. Dnes žije podujatiami a pestrými expozíciami. Pod hradom sa rozprestiera skanzen ľudovej dediny a stredoveký vojenský tábor.

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Salaš u Franka4.49 km
Penzión Gurmen4.76 km
Hotel Familia4.97 km
Nestville Taberna7.46 km
Hotel Sorea Ľubovňa9.83 km
Penzión Gurmen4.76 km
Hotel Familia4.97 km
Penzión Litmanová7.01 km
Nestville apartments7.52 km
Hotel Sorea Ľubovňa9.83 km