veza-3

Vyhliadka s útuľňou

Vyhliadku s útulňou uviedli do prevádzky nad bývalým vlekom v meste Svidník. Stavba v ťažko prístupnom teréne si vyžiadala celkové náklady 80 508 € a vybudovali ju s finančnou podporou viacerých subjektov. Na jej realizáciu prispeli Prešovský samosprávny kraj, Oblastná organizácia cestového ruchu ,,Šariš - Bardejov“, KLM real estate, a.s., Šariš centrum, a.s. a mesto Svidník. Jedinečný výhľad z veže ukazuje panorámu mesta Svidník od Pamätníka sovietskej armády až po lesný komplex Osy.

veza_3

Prístup

Najrýchlejšie je možné sa na vyhliadku dostať priamo po pôvodnom svidníckom vleku, ktorý je teraz už nefunkčný. Táto trasa je však náročnejšia. Druhou - dlhšou trasou, je potrebné v polovici vleku odbočiť po zelenej značke cez tzv. Prielazok s dĺžkou trvania cca 30 - 40 minút. V spolupráci s Klubom slovenských turistov Beskydy sa značenie ešte zlepšuje. 

veza-6

Nová vyhliadka vysoká 13 metrov je miestom na stretnutia v zdravom prostredí prírody a pritom nie ďaleko od komfortu mesta. Oddýchnuť sa tu dá s rodinou a priateľmi pri pohľade na známe prostredie úplne z iného uhla.

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia Martin0.84 km
Royal restaurant & pizzeria0.85 km
Stavbet1.07 km
Famb restaurant & Cocktail bar1.15 km
Venti 201.31 km
Stavbet1.07 km
Hotel Ondava****13.04 km
Penzión u Pepina13.38 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček13.50 km
Internát Teslák14.20 km