Vyhliadka Srdiecko - Luboslav Jurik

Vyhliadka Srdiečko pri Lipovciach

Okolie obce Lipovce v okrese Prešov je známe viacerými turisticky atraktívnymi miestami. Nachádzajú sa tu atraktivity ako Lačnovská tiesňava, Kopytovská dolina, vodopády, minerálne pramene i sprístupnená jaskyňa Zlá diera.

 Zdroj: Vyhliadka Srdiečko - Ľuboslav Jurík
Zdroj: Vyhliadka Srdiečko -...

Ďalšou zaujímavou atrakciou je vyhliadková lávka s názvom Srdiečko. Turisti ju nájdu na lesnej cestičke smerom k jaskyni Zlá diera.

Oceľový nosník je vsadený o dve skalné bralá, z ktorých je pútavý výhľad na celé okolie. Vyhliadka sa hneď po jej osadení stala vyhľadávaným miestom turistov, navštevujúcich túto lokalitu na pomedzí pohorí Bachureň a Branisko. Malí aj veľkí odvážlivci sa určite potešia krásnemu výhľadu aj adrenalínovému zážitku.

 

Okrem toho pribudli v katastri Lipoviec aj drevené vstupné brány vítajúce turistov na miestach Lačnovský kaňon a Zlá diera.

 Zdroj: Vyhliadka Srdiečko - Hotel Canyon
Zdroj: Vyhliadka Srdiečko -...

POZRI TIEŽ:

Jaskyňa Zlá diera

V pieskovcovom pohorí Bachureň, pri obci Lipovce, sa nachádza chránená prírodná pamiatka jaskyňa Zlá diera, známa aj ako Lipovecká jaskyňa.

Lačnov

Ak sa vám zachcelo po troche kľudu, úniku z mesta, radi by ste sa nadýchali čerstvého vzduchu a nepotrebujete žiadne špeciálne atrakcie, iba prírodu v...

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia XXL9.42 km
Troja9.47 km
Bowling u Piťa9.74 km
Pizzeria Biely Dom9.98 km
La Cucaracha10.52 km
Kaštieľ Péchy, Lovecký dom & park6.71 km
Kaštieľ Péchy6.72 km
Ubytovanie Magnólia Rožkovany9.39 km
Troja9.47 km
Hotel Mladosť **10.02 km