Vyhliadková veža na vrchu Ščob

Vyhliadková veža na vrchu Ščob

Nad mestom Stropkov vyrástla už druhá vyhliadková veža, z ktorej sú krásne výhľady na Ondavskú vrchovinu. Nachádza sa na vrchu Ščob. Vidieť ju možno už pri vstupe do mesta (zo smeru Domaša).

Trojpodlažná vyhliadková veža bola vybudovaná v rámci projektu poľsko-slovenskej spolupráce Karpatské výhľady na cezhraničnom turistickom chodníku Korczyna - Stropkov. Je dostupná z Bokše v smere na Šandal cez les z bývalého lyžiarskeho areálu. Pri vyhliadkovej veži sa nachádza aj altánok, kde si možno oddýchnuť.

Druhá dvojposchodová vyhliadková veža sa nachádza na opačnom vrchu Ščerbovka. Dovidieť z nej na mesto i jeho široké okolie. Táto atrakcia je súčasťou cyklotrasy Po stopách Rakúsko-Uhorska. Od svojho uvedenia do prevádzky javí o vežu záujem čoraz viac turistov, ktorí sa na ňu často pýtajú v Turistickom informačnom centre v Stropkove. Dostať sa na ňu možno na bicykli, ale aj peši a na trase si tak vychutnávať pohľady na okolitú prírodu.

Medzinárodná cyklotrasa Po stopách Rakúsko-Uhorska (modrá značka) nadväzuje na historickú cestu Jozefínka, ktorá začína v Stropkove a pokračuje až do Rzeszowa. Na slovenskej strane je trasa dlhá 45 kilometrov, v Poľsku meria 99 kilometrov.

Zdroj: OOCR HzHš

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión Nezábudka2.13 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček2.15 km
Penzión u Pepina2.30 km
Hotel Ondava****3.08 km
Motorest Breznica8.57 km
Internát Teslák1.71 km
Penzión Nezábudka2.13 km
Penzión a reštaurácia Poľovníček2.15 km
Penzión u Pepina2.30 km
Hotel Ondava****3.08 km