Vyhliadkova veza zlatnik zdroj: OOCR HZ HŠ

Vyhliadková veža Zlatník

Vyhliadková veža v katastri obce Zlatník vo Vranovskom okrese, ktorá bola postavená koncom roka 2018, ponúka možnosť pekných výhľadov. Objekt z oceľovej konštrukcie je vysoký takmer 22 metrov a má dve vyhliadkové plošiny vo výške 11 a 18,7 metrov. Verejnosti je prístupná bez obmedzenia, turisti tak majú možnosť spríjemniť si svoje putovanie Slanskými vrchmi. V tých totiž možno nájsť desiatky turistických, lyžiarskych, ale aj cyklistických trás.

Z najvyššieho vrchu Slanského pohoria – Šimonky vidieť za dobrých atmosférických podmienok aj hlavný hrebeň Vysokých Tatier, ktorý je od nej vzdialený vzdušnou čiarou viac ako 90 kilometrov. Šimonka má výšku 1092 metrov nad morom. Z tejto úrovne si možno vychutnávať pohľady na panorámu východoslovenskej krajiny a okolité kopce ako Makovicu s vysielačom či vrch Oblík. Výstup na ňu je možný niekoľkými značenými turistickými trasami, a to z prešovskej alebo vranovskej strany počas celého roka. Náučné chodníky v Slanských vrchoch zas ponúkajú možnosť spoznávania prírody i histórie. Spomenúť treba Herlicu, Zámutovskú kolejku či Tajch.

POZRI TIEŽ:

NPR Šimonka

NPR Šimonka dosahuje nadmorskú výšku 1092 m. n.m. Od roku 1950 je vrcholová časť národnou prírodnou rezerváciou s rozlohou 33,52 hektárov. Táto rezervácia chráni hlavne zvyšky

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Reštaurácia u Hricka7.18 km
Penzión Eden7.42 km
Ranč Zaľubova7.52 km
Reštaurácia Bonnes13.11 km
Hotel Patriot ***13.11 km
Penzión Eden7.42 km
Ranč Zaľubova7.52 km
Garden Hotel Domaša ***11.17 km
Ubytovanie v okolí Domaše12.34 km
Hotel Patriot ***13.11 km