Výlet autom: BARDEJOV – KRYNICA

Výlet autom: BARDEJOV – KRYNICA

V okolí Bardejova sa nachádza niekoľko zaujímavých tipov na výlet, ktoré sú vhodnou možnosťou ako stráviť voľný čas. Jednou z možností je výlet po trase Bardejov/Krynica. Bardejovské Kúpele aj poľské mestečko Krynica majú spoločnú charakteristiku: obe sú kúpeľnými lokalitami. Dĺžka trasy z Bardejova do Krynice je 65 kilometrov.

Cesta smeruje z Bardejova na Starú Ľubovňu. Za obcou Tarnov je potrebné odbočiť do pravej strany, smerom na Kurov. Približne po 1,5 km je opäť nutné odbočiť doprava a vydať sa smerom do Poľska. Trasa v Poľsku vedie cez obce Muszynka a Tylicz až do malebnej Krynice.
Poľské mestečko Krynica-Zdrój sa nachádza blízko slovenských hraníc. Aj to jeden z dôvodov, prečo je Krynica vyhľadávaným miestom na oddych a ochutnávku tradičnej poľskej gastronómie. Mesto bolo založené v roku 1547. Krynica je obľúbeným miestom pre ľudí a turistov, ktorí vyhľadávajú oddych v príjemnom prostredí s možnosťou bohatej kultúry v prekrásnom prostredí. V Krynici sa nachádza 23 minerálnych alkalických prameňov, liečebné sanatória či historické budovy. V „pijalni“ je možnosť ochutnať minerálne vody, ktoré preslávili Krynicu. Centrom Krynice je Liečebný dom so zrekonštruovanými hotelmi. V okolí sa nachádza množstvo turistických chodníčkov a trás. Milovníkov adrenalínu očarí sankostrada - sánková dráha pri zimnom štadióne alebo kabínková lanovka na Jaworzyna Krynicka. Pri dobrej viditeľnosti je možné vidieť aj Tatry. Možnosť príjemného oddychu neďaleko slovenských hraníc.

Foto: www.bardejov.sk

Výlet autom: BARDEJOV – KRYNICA

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Ver-de Restaurant0.31 km
Sen Viet bistro & reštaurácia0.45 km
Pizza Expres Panda0.50 km
BAŠTA – kultúrno-komunitné centrum0.76 km
Piváreň Garžoľ0.79 km
Penzión Bardejov0.47 km
Penzión Le Monde0.85 km
Hotel Artin***1.17 km
Penzión Dolina1.20 km
Hotel Šariš***1.30 km