zabiacesta2_FB_zabia_cesta

Žabia cesta

Multifunkčný areál s relaxačno-oddychovou zónou sa nachádza necelé 3 km od UNESCO mesta Levoča. Súčasťou areálu je interaktívny náučný chodník s dĺžkou 1175 m prezentujúci život tunajších obojživelníkov a najvzácnejšie prvky miestnej flóry. 

Žabia cesta_FB_zabiacesta

Celý projekt vznikol vďaka žabám. Na priľahlej komunikácií prišlo každoročne o život množstvo žiab počas migrácie. Súčasťou projektu bola preto stavba zábran a priechodov pod komunikáciou, aby sa ochránilo čo najviac jedincov. 

Poloha: Areál sa nachádza za Levočou (3 km od centra mesta) v smere na Levočskú Dolinu, návštevníkov privedie k Žabej ceste smerová tabuľa. Z Levoče vedie k vodnej nádrži aj cyklochodník, po ktorom sa pohodlne dostanú až pred brány areálu.

V areáli sa nudiť určite nebudete. Okrem kúpania si môžete zapožičať malé plavidlá, prenajať ihrisko na futbal, volejbal, basketbal a tenis alebo zažiť trošku adrenalínu v lanovom parku.

Atrakcie:

Prírodné kúpanie: Pre záujemcov o prírodné kúpanie je vyčlenená plocha, na ktorú dohliada plavčík. Maximálna hĺbka je 130 cm, do vyznačenej zóny na kúpanie vedie bezpečný vstup so zábradlím a na okrajoch je plytká voda pre malé deti. Viacúčelová vodná nádrž patrí medzi prírodné kúpaliská, kvalita vody je pravidelne kontrolovaná Úradom verejného zdravotníctva. V blízkosti zóny na kúpanie sú prírodné sprchy a prezliekareň. Toalety pre verejnosť sa nachádzajú v Dome prírody.

Vodné atrakcie: Krásy okolitej prírody si návštevníci môžu užiť vďaka plavbe po priehrade. Zapožičať si môžu malé vodné plavidlá – šľapacie vodné bicykle a pramice (loďky s veslami).

Žabia cesta3_FB_zabiacesta

Lanový park: 

  • detská dráha (od 3 rokov);
  • stredný okruh (od 160 cm)
  • veľký okruh s dokonalým zážitkom vo výške 9,7 m

 Súčasťou lanového parku je aj lezecká stena. Vysvetlenie techniky lezenia, dohľad a prípadnú pomoc v lanovom parku poskytujú návštevníkom vyškolení inštruktori.

Žabia cesta4_FB_zabiacesta

Multifunkčné a plážové ihrisko: Tenis, futbal, nohejbal, volejbal aj basketbal. Pri vodnej ploche sa nachádza plážové ihrisko na plážový volejbal. Pri prenájme ihrísk dostanú návštevníci plné vybavenie potrebné k hre (siete, lopty, rakety).

Deti sa môžu vyšantiť na detskom ihrisku. Na prekrytom pódiu sa budú konať rôzne kultúrno-spoločenské akcie.

Zabia cesta_ihrisko

Dom prírody

V Dome prírody sa na prízemí nachádza spoločná miestnosť a na poschodí 2 učebne, ktoré slúžia na prednášky (nielen prírodovedných predmetov) pre žiakov a študentov. Tento priestor je určený na školenia, prezentácie, workshopy o životnom prostredí, faune, flóre a podobne.

ZAbia cesta_1

Ďalšie možnosti zábavy a relaxu

V areáli Žabia cesta sa hostia určite nudiť nebudú. Okrem vyššie uvedených atrakcií si môžu za poplatok zapožičať aj ruské kolkyvonkajší šach.

Pre návštevníkov prichádzajúcich za účelom oddychu, relaxu či opaľovania, zabezpečia komfort lehátka, ktoré si môžu prenajať. Relaxačne posedieť si môžu aj v hlavnom altánku s výhľadom na vodnú plochu alebo v samostatných menších altánkoch, ktoré lemujú areál. Tieto altánky sú ideálnym miestom pre vareniu guľášu či grilovačku. V areáli je možnosť zapožičania kotlíka, platne, roštu a potrebného náčinia vrátane dreva.

Iné informácie

  • celý areál je bezbariérový
  • bezplatné parkovisko
  • občerstvenie zabezpečuje bufet
  • lanový park a športovisko je možné rezervovať vopred
  • vhodné pre firemné teambuildingy

Otvorené od 9:00 - 19:00 hod.

Vstupné a viac info 

Zdroj foto a text: Žabia cesta FB

Facebook Žabia cesta

 

Instagram Žabia cesta

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Rezort Levočská dolina2.42 km
Resort Levočská Dolina2.46 km
Penzión Hubert2.49 km
Hotel Stela ****2.92 km
Hotel Barbakan2.94 km
Rezort Levočská dolina2.42 km
Penzión Hubert2.49 km
Hotel Stela ****2.92 km
Hotel Barbakan2.94 km
Hotel u Leva3.11 km