Zariadenie lesnej pedagogiky KRÁSNE SADY

Zariadenie lesnej pedagogiky KRÁSNE SADY

Zariadenie lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica je súkromné zariadenie, ktoré sa venuje tvorbe a realizácii rôznych druhov vzdelávacích a voľnočasových programov a aktivít prepájaných s prírodným prostredím. Venuje sa vytváraniu programov pre tieto hlavné kategórie: deti, rodiny s deťmi, seniori a osoby so zníženou schopnosťou pohybu. Zariadenie má vytvorených niekoľko typov enviromentálnych programov, ktoré tu žiaci  môžu absolvovať v rámci školského vyučovania alebo napríklad v rámci školského výletu. V programoch sa prepájajú rôzne vzdelávacie oblasti a témy ako hudba, matematika, jazyky spojené s prírodou. Pre turistickú verejnosť sú pripravené sprevádzané lesné vychádzky, letné tábory, edukatívne tvorivé dielne, divadelné predstavenia a ďalšie aktivity v lesnom prostredí okolia Krásnych Sadov.

Zariadenie lesnej pedagogiky je súčasťou ekologického projektu Krásne Sady Mlynica. Situované je v lesnom prostredí na úpätí Vysokých Tatier, medzi obcami Mlynica a Nová Lesná. Jeho areál tvorí šesť budov s kruhovým pôdorysom, ktoré boli postavené z ekologických materiálov. Jednotlivé stavby nesú názvy podľa kvetín a drevín – Mak, Nechtík, Fialka, Čakanka, Lipa, Horec, Lieska a realizujú sa v nich aktivity podľa vzdelávacích aktivít.

Zariadenie lesnej pedagogiky je ojedinelým zariadením nielen v regióne Vysokých Tatier, ale v kontexte celého Slovenska.

POZRI TIEŽ:

Vila Mlynica

Vila Mlynica sa nachádza na úpätí Vysokých Tatier v obci Mlynica vzdialenej 7 km od najznámejšieho turistického a rekreačného centra Starý Smokovec a ...

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Gastronómia až nad oblaky0.28 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.40 km
Reštaurácia Stodola Starý Smokovec0.45 km
Koliba Kamzík0.52 km
Central Restaurant ,,Starý Šmakovec“0.57 km
Penzión Poľana0.32 km
Penzión Vila Marta0.33 km
Villa Krejza0.36 km
Privát Gálfy0.37 km
Penzión TATRAŠPORT ŽAMPA***0.40 km