Zbojnícka_Chata_T77

Zbojnícka chata

Zbojnícka chata má celoročnú prevádzku. Nachádza sa vo Veľkej Studenej doline, ktorú ohraničujú Slavkovský štít, Východná Vysoká, Svišťový štít, Javorový štít, Široká veža, Prostredný hrot a priľahlé hrebene.

Postavila ju v roku 1907 Štátna lesná správa Liptovský Hrádok. Najprv slúžil ako poľovnícka chata, ale v roku 1910 bola sprístupnená pre turistov a horolezcov.

Je to dolina s najväčším počtom plies (26) rôznych veľkostí a charakterov, je bohatá na tatranskú faunu i flóru. Je tu nespočetné množstvo turistických, horolezeckých, skialpinistických a prírodovedeckých aktivít. Chata má charakter turistickej ubytovne. Ponúka nocľah na poschodových posteliach s kapacitou 16 ľudí. Ubytovaní majú možnosť prípravy vlastných jedál v malej kuchynke pri nocľahárni, kde je k dispozícii plynový varič, úžitková voda a sušiareň. WC je vo vonkajšom priestore za chatou. Kuchyňa je taktiež otvorená celoročne pre všetkých návštevníkov. Ubytovať sa je možné bez stravy, s raňajkami, večerou, alebo polpenziou. V prípade záujmu ponúkame aj desiatové balíčky.

V letných mesiacoch poteší terasa s výhľadom do doliny, v zime či zlom počasí príjemné posedenie pri krbe v jedálni. Zbojnícka chata je celoročne zásobovaná nosičmi. Vo výnimočných prípadoch - ťažkých nákladoch sa využíva vrtuľník.

Prístup:

Na chatu sa môžete dostať modrou značkou zo Starolesnianskej poľany. Na ňu sa dá prísť napríklad z Hrebienka po magistrále. Výstup od Starolesnianskej poľany trvá dve a pol hodiny. Je to pomerne mierne stúpanie, v polovici cesty je kúsok zabezpečený reťazami, potom je stúpanie trochu strmšie a pred chatou sa opäť zmierňuje. Pri Zbojníckej chate končí žltá značka vedúca z Malej studenej doliny cez Priečne sedlo.

Zbojnícka_Chata_T77

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Schronisko Zbójnickie (Zbojnícka chata)0.00 km
Zbojnícka Cottage0.00 km
Zbojnícka chata0.00 km
Téry’s Cottage1.39 km
Téryho chata1.39 km
Schronisko Zbójnickie (Zbojnícka chata)0.00 km
Zbojnícka Cottage0.00 km
Zbojnícka chata0.00 km
Téryho chata1.39 km
Téry’s Cottage1.39 km

Aktuálne podujatia: