zdiar

Ždiar

Navštívte čarovný kraj pod úpätím Belianskych Tatier. Obec je lákadlom pre vyznávačov zimných športov a turstiky, s výbornými lyžiarskymi terénmi a dobre vybudovanou infraštruktúrou. V súčasnosti má obec 1300 obyvateľov a kataster o rozlohe 2733 ha.

Múzeum Ždiarsky dom

Chcete vidieť ako žili tradiční obyvatelia Gorali? Chcete sa obliecť do ždiarskeho kroja? Navštívte Ždiarsky dom, ktorý sa nachádza v originálnej drevenici, kde si zároveň môžete vychutnať aj goralskú hudbu a ochutnávku miestnych špecialít. Zaujímavým spestrením návštevy múzea môže byť aj jazda na konskom záprahu cez Ždiar a blízke okolie.

 Ždiarsky dom. Zdroj foto: Jano Štovka, KOCR SVS
Ždiarsky dom. Zdroj foto: Ja...

Svetelný dom

Príďte zažiť neopakovateľnú a jedinečnú prechádzku unikátnym svetom svetelných atrakcií v Belianskych Tatrách. Svetelný dom sa nachádza v obci Ždiar len 12 minút od skicentra Strednica a 5 minút od skicentra Strachan.

 Svetelný dom. Zdroj foto: Svetelný dom
Svetelný dom. Zdroj foto: Sv...

Family Park Strachankovo

Ďalšou atrakciou, ktorú prináša obec Ždiar, je Family Park Strachankovo. Ideálny výlet pre rodiny s deťmi, kde budete môcť zažiť mnoho dobrodružstiev. Nakŕmite zvieratká, pohráte sa s nimi alebo sa budete môcť o nich starať. Taktiež na deti čakajú rôzne preliezačky a aktivity, ktoré pre nich pripravili animátori. Užiť si môžete rodinnú opekačku priamo v areáli.

 Family Park Strachankovo. Zdroj foto: Family Park Strachankovo
Family Park Strachankovo. Zdr...

Aj okolie Ždiaru ponúka zaujímavosti, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať.

Chodník korunami stromov, Bachledka

Drevený chodník vo výške 24 metrov vás zavedie až k vyhliadkovej veži (32 m). Na jej vrchole sa nachádza pochôdzna sieť a podesta s panoramatickým výhľadom. Okolie ponúka turistické chodníky, bobovú dráhu a detské ihriská. Môžete sa naň dostať z Bachledovej doliny alebo pešou túrou z Malej Frankovej a Jezerska. Chodník je ukončený špirálovitou Vyhliadkovou vežou, ktorej výška je 32 m, kde si budete môcť vychutnať krásne výhľady na Belianske Tatry, Zamagurie, či Pieniny.

 Chodník korunami stromov. Zdroj foto: Jano Štovka, KOCR SVS
Chodník korunami stromov. Zd...

Jezerské jazero

Juhovýchodne od obce Jezersko, pod svahmi Spišskej Magury, sa nachádza Jezerské jazero. V jazere našli svoj domov vzácne druhy rašelinníkov a obklopuje ho komplex smrekových lesov.

 Jezerské jazero. Zdroj foto: Jano Štovka, KOCR SVS
Jezerské jazero. Zdroj foto:...

Bobová dráha Ski and sun Bachledka a Spider park v Tatranskej kotline

Radi by ste zažili adrenalínový zážitok? Nebojte sa a vychutnajte si najdlhšiu bobovú dráhu v Tatrách. Bobová dráha Ski and Sun Bachledka na vás čaká na vrchole Spišskej Magury neďaleko Chodníka korunami stromov. Ďalší adrenalínový zážitok ponúka Spider Park v Tatranskej kotline, s prekážkami rôznej náročnosti na stromoch. Obe atrakcie zaručia kompletnú zábavu pre deti i dospelých.

 Bobová dráha Ski and sun Bachledka. Zdroj foto: Bachledka Ski and Sun
Bobová dráha Ski and sun Ba...

Belianska jaskyňa

Jedinou sprístupnenou jaskyňou v Tatrách je práve Belianska jaskyňa. Ukrýva ohromujúce prírodné kvapľové úkazy s dĺžkou 50 metrov alebo nádherné vyzdobené sintrové vodopády. Belianska jaskyňa patrí medzi najviac navštevované sprístupnené jaskyne na Slovensku. Okrem bizarných skalných tvarov je známa bohatým výskytom kalcitovej sintrovej výplne. Hoci záujem o prírodné pozoruhodnosti jaskyne pretrváva už 125 rokov, zákonitosti jej vytvárania sa doteraz úplne neobjasnili.

 Belianska jaskyňa. Zdroj foto: Jano Štovka, KOCR SVS
Belianska jaskyňa. Zdroj fot...

Osturňa

Malebná dedinka je živým skanzenom, kde nájdete 157 chránených objektov ľudovej architektúry.

 Osturňa. Zdroj foto: Jano Štovka, KOCR SVS
Osturňa. Zdroj foto: Jano Š...

 

 

 

 

 

 

 

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel Kontakt11.28 km
Reštaurácia KÚPELE ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka16.95 km
Ranč Čajka19.56 km
Hotel Hubert **** Vital Resort19.81 km
Koliba Studnička Vyšné Ružbachy21.56 km
CROCUS Kežmarské Žľaby8.65 km
Hotel Kontakt11.28 km
Grandhotel Praha11.88 km
Kúpele Nový Smokovec - Hotel Branisko15.66 km
Hotel Atrium15.66 km