Pohľad na Kežmarok

Zimná prechádzka fotografa v okolí Kežmarku

Mesto Kežmarok má výbornú východiskovú polohu pre milovníkov turistiky a lovcov pekných fotografických záberov. Tie najkrajšie fotografie vznikajú obyčajne s panorámou Vysokých Tatier v pozadí mesta Kežmarok. Môžete si prísť vyskúšať urobiť vlastné pekné fotografie z cyklistického chodníka vedúceho z Kežmarku-sídliska JUH (ul. Obrancov mieru) po zelenej značke do Vrbova, alebo sa prejdete na Zámocký kopec nad Kláštor redomptoristiek (Kláštorná ul, pri novom cintoríne).

01 zmens

Dlhšiu pešiu (asi 8km) prechádzku radi absolvujú kežmarčania pešo alebo na bežkách od sídliska SEVER po lesnom chodníku k bývalému amfitátru a ďalej po trase náučného chodníka označeného zelenou farbou. Po trase sa nachádzajú informačné tabule o faune a flóre v tejto lokalite.

Chodník vás dovedie po hrebeni k hornej stranici bývalého vleku na Jeruzalemskom vrchu. Miestni obyvatelia si tu radi zaspomínajú na lyžovačku a veselé stretnutia pri hoteli Štart. Bohužiaľ, zjazdovka už nie je udržiavaná a za dobrou lyžovačkou je potrebné cestovať z Kežmarku ďalej do okolia.

Kežmarok Zlatná

Pešia trasa vás zavedie po žltej značke na odbočku zelenej značky. Krásne fotografické zábery sa na tejto trase dajú „uloviť“ nielen z pohľadov  na  Vysoké Tatry, ale aj na pohorie Magura a Levočské vrchy. Po odbočení na zelenú značku sa dostanete k rybníku Zlatná. Jeho poloha s panorámou Vysokých Tatier v pozadí predurčuje na tiché rozjímanie.

Mapa okolie Kežmarku

Od rybníka vedie asfaltový cyklochodník späť k sídlisku SEVER a k blízkemu kežmarskému hradu.

Spracovala: Gabriela Bodnárová

Foto:Gabriela Bodnárová, Franttišek Mathia, archív mesta Kežmarok

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Penzión U Jakuba1.72 km
Koliba nad traťou1.98 km
Reštaurácia Severka2.05 km
Hotel Club***2.08 km
Kežmarská reštaurácia2.13 km
Penzión U Jakuba1.72 km
Hotel Club***2.08 km
Penzión Andrea2.50 km
Ranč Čajka2.51 km
Penzión Gardoš2.91 km