Objavte Levočské vrchy (i doliny) na bicykli

Objavte Levočské vrchy (i doliny) na bicykli

Cyklopátranie Prešovským krajom tentoraz v Levočských vrchoch

Krásna príroda, rozmanité pamiatky a mnoho zaujímavých miest ako stvorených na cyklistiku. To všetko ponúknu zábavno-poznávacie preteky Cyklopátranie – Levočské vrchy. 

Je čas opäť nasadnúť na bicykle a objaviť ďalší kút Prešovského kraja. Tentoraz sa cyklisti všetkých výkonnostných kategórií vydajú na spoločné objavovanie Levočských vrchov. V sobotu 18. augusta 2018 môžete spoznať bohaté cykloturistické možnosti oblasti, ktorej veľká časť bola dlhé roky verejnosti  neprístupná (ako súčasť Vojenského obvodu Javorina).

Štart: 18. 8. 2018 o 10.00 hod – Autocamp Levoča

Registrácia: 08:55 – 9.55 hod. na štarte

CieľAutocamp Levoča (čas návratu do 15.00 hod.)

Marianska hora - autor Ľuboš Paukeje, zdroj KOCR Severovýchod Slovenska
Marianska hora - autor Ľuboš...

Čo môžete zažiť: Čaro Cyklopátraní Prešovským krajom spočíva v tom, že si ciele vašej cyklotúry vyberiete sami. Podľa kondície, schopností a záujmov. My vám ponúkneme 15 rozličných miest, z ktorých si môžete vybrať a zapojiť sa do súťaže. Súťažných 15 miest nájdete v aplikácii Objavujme deň pred pretekmi spolu s mapou a užitočnými informáciami.

Okrem Levočských vrchov vás zavedieme aj do Levoče (UNESCO), mesta, ktoré dýcha históriou a ohromí vás svojimi pamiatkami. Neobídeme Levočskú dolinu, Mariánsku horu a lokality zaniknutých obcí, ktoré kedysi pohltil vojenský obvod Javorina. Predstavíme vám miesta s výhľadmi na Vysoké Tatry i Spišský hrad. Nevynecháme ani známy pamätník SNP, venovaný pamiatke obetí zostreleného sovietskeho lietadla v októbri 1944.

O Václaváku v Levočských vrchoch ste už počuli? A o Gehuli alebo Zbojníckej lúke? Príďte si túto krásnu časť Prešovského kraja vychutnať  na Cyklopátranie 18. augusta 2018.

Takto sme zastihli skupinu cyklopátračov pri Pamätníku SNP počas Cyklopátrania v r. 2014
Takto sme zastihli skupinu cyk...

 Ako Cyklopátranie prebieha:

V každej lokalite má cyklista na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit (v cieli je potrebné byť do 15.00 hod.). Štart a cieľ je na spoločnom mieste.

Súťažiaci zbierajú súťažné body za jednotlivé navštívené miesta prostred­níctvom aplikácie Obja­vujme. V nej vždy deň pred štartom nájdu mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré navštívia, sa zlokalizujú v aplikácii a získajú tak súťažné body. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny. Aplikácia je jednoduchá a navyše vám pomôže s orientáciou, vrátane mapy.

Stiahni si apku Objavujme, cez ktorú zbieraš body počas Cyklopátrania:

button-app-store web 2

logo JPG Google Play na web_objavujme
 

Registrácia: V deň konania pretekov (18. 8. 2018) na štarte od 8.55 hod. do 9.55 hod. 1.) Nezabudnite si pred registráciou stiahnuť aplikáciu Objavujme. 2.) Už deň pred pretekmi od 12.00 hod. v aplikácii nájdete pretek Cyklopátranie Levočské vrchy  aj s konkrétnymi 15 súťažnými miestami. Vytvoríte si ku preteku nick, cez ktorý budete súťažiť. 3.) Na registrácii nám nick nadiktujete, aby sme ho vedeli priradiť ku konkrétnemu cyklistovi. V prípade dvojice sa súťaží na jeden súťažný nick.

Štartovné: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 5 €, Deti: 3 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 15 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (jedlo, nápoj).

Kategórie: Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov; Muži – sólo; Ženy – sólo

V prípade záujmu si nezabudnite včas rezervovať ubytovanie, odporúčame priamo v zariadení na mieste štartu. Kontakt ubytovanie – www.autocamplevoca.sk, Ernest Rusnák, rzlevoca@pobox.sk, 0903255440 alebo v okolí (Levoča, Levočská dolina). 

Upozornenie: Cyklopátrania prebiehajú na vlastnú zodpovednosť súťažiacich, za detských cyklistov zodpovedajú rodičia, resp. poverená osoba. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí. Účastník si uvedomuje riziká spočívajúce v nebezpečenstve vzniku škody alebo ujmy na zdraví, ktoré môžu vzniknúť účasťou na tomto podujatí. Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie.

SVS---cyklopatrania-2018---poster-WEB

Ceny: V každej kategórii sú ocenené prvé tri miesta. Zároveň za každé Cyklopátranie získa účastník jeden lístok so svojím menom v záverečnom žrebovaní o zaujímavé ceny! Počas štyroch cyklopátraní tak môže jeden účastník získať až 4 súťažné lístky v žrebovaní. 

Mediálny partner: MTBIKER                  

Ďakujeme sponzorom: BirellDo­bré zo SlovenskaLi­moŠpes s. r. o, CTM Bikes

Pridajte sa k nám na Facebooku

Reportáž TV Markíza z Cyklopátrania v Prešove:

Turisti sa už v Levočských vrchoch a ich okolí nestratia

PREŠOV (30. október 2014) – Sedem veľkých informačných tabúľ s mapami územia nájdu turisti v lokalitách od Spišského salaša až po pamätník SNP v Levočských vrchoch. Značenie

Cyklopátrači objavili okolie Bardejova

V rekreačnej oblasti Mníchovský potok pri Bardejove sa stretla vyše stovka cyklistov, aby sa vydali spoznávať okolité prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti.

Cyklopátrania 2018 odštartovali v Medzilaborciach

Piaty ročník Cyklopátraní Prešovským krajom odštartoval v Kalinove 30. júna. Napriek nepriazni počasia sa na štarte pred penziónom Ľudmila stretlo takmer 60 cyklistov, prišli dokonca cyklisti zo západného Slovenska

 

 

Tagy