Expedícia Severovýchod Slovenska

Expedícia Severovýchod Slovenska

Zimná výzva je späť!

Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska spúšťa aj počas tejto zimnej turistickej sezóny kampaň Zimná výzva, ktorej cieľom je ukázať turistický potenciál Prešovského kraja jeho návštevníkom.

Zimná výzva 2 začína 20. decembra 2021 a potrvá do 20. marca 2022. Tento ročník má prívlastok Expedícia Severovýchod Slovenska, keďže do kampane sú zapojené aj menej známe turistické lokality. 15 miest v rámci Prešovského kraja je rozdelených do troch kategórii podľa náročnosti (easy, medium, hard). Počas trvania projektu budú odhalené aj tzv. bonusové lokality.

Zimná_výzva_2_FB_a_IG_post

„Situácia nám opäť ukazuje, že jediným miestom, kde sa môžeme ako tak voľne pohybovať ostáva príroda. Pevne dúfame, že sa lyžiarske strediská v roku 2022 otvoria, zároveň sa však pripravujeme aj na variant ´lockdownu´, počas ktorého sa môže uskutočniť aj táto kampaň, keďže lokality sme vybrali tak, aby boli rozmiestnené po celom Prešovskom kraji,“ vysvetľuje výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Účastníci zimnej výzvy môžu počas priebehu súťaže získať aj zaujímavé ceny. KOCR Severovýchod Slovenska venuje každému, kto prejde minimálne päť miest, milý darček v podobe čelenky, v prípade desiatich lokalít to budú pohodlné ponožky a za všetkých pätnásť multifunkčná šatka (buffka). Navyše každý, kto prejde všetky lokality, bude zaradený do žrebovania o turistické topánky BOSP.

Ceny za dodsiahnutie garantovaných hranic

KOCR Severovýchod Slovenska umiestnila na všetky miesta zahrnuté v Zimnej výzve 2 jedinečné nálepky. Zisk odmeny je podmienený odfotením sa účastníka súťaže pri nálepke a následným zaslaním fotografie do správy na FB profil Severovýchod Slovenska alebo emailom na zimnavyzva@gmail.com. Každý súťažiaci, ktorý splní tieto podmienky, si bude môcť prevziať cenu za prejdené lokality v sídle KOCR Severovýchod Slovenska.

IMG-9863

Printovým podkladom pre celú kampaň je leták, kde nájdu záujemcovia informácie o lokalitách zapojených do kampane.

Kampaň Zimná výzva bude prebiehať od 20. decembra 2021 do 20. marca 2022. Kompletné pravidlá súťaže sú dostupné na stránke www.severovychod.sk

Tohtoročná edícia Zimnej výzvy sa nesie aj v duchu Národného týždňa manželstva. Účastníci, ktorí sa zaregistrujú tiež na www.ntmpo.sk a pošlú aspoň jednu fotografiu so svojou polovičkou z niektorej lokality Zimnej výzvy do 06. 02. 2022, majú šancu vyhrať ďalšie skvelé ceny.
logo narodny tyzden manželstva

"Národný týždeň manželstva (NTM) je celosvetová iniciatíva, ktorá sa u nás na Slovensku koná už 12.rok. NTM povzbudzuje manželov, pomáha im v budovaní ich manželstva a tiež upriamuje pozornosť spoločnosti na hodnotu manželstva. Hlavná kampaň NTM prebieha vždy v týždni sviatku sv. Valentína. Nasledujúci NTM sa bude konať v termíne 14. 02. 2022 – 20. 02. 2022. Všetci manželia sú pozvaní vybrať si ponuku pripravovaných programov, ktoré budú z rôznych miest na Slovensku postupne zverejnené na stránke www.ntm.sk.

 

Lokality Zimnej výzvy

EASY

 1. Čertov kameň – Kamjana  
 2. Šcerbovka – vyhliadková veža
 3. Marduňa
 4. Eliášovka
 5. Rozhľadňa na Medveďom vrchu

MEDIUM

 1. Rozhľadňa Nový Žobrák
 2. Busov
 3. Patria
 4. Lavička lásky
 5. Veterný vrch
 6. Kozí kameň

HARD

 1. Riaba skala
 2. Praporec
 3. Vrch Čergov
 4. Chata pri Zelenom plese

BONUSOVÉ LOKALITY

   * Lysá Stráž 

   * Ivanov vrch

 

Výdajné miesta odmien

 • Vyzdvihnutie odmien je možné od 24.1.2022 v kancelárii na adrese je Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska (Námestie mieru 2, 080 01 Prešov).

Prevzatie odmeny si prosím dohodnite vopred buď emailom zimnavyzva@gmail.com  alebo správou cez FB Severovýchod Slovenska.