Objavte Poloniny

17. aug 2023 12:00 - 20. aug

Letné objavovanie najvýchodnejšieho kútu Slovenska pokračuje už tradične v tretí augustový víkend. Štvrtý ročník festivalu Objavte POLONINY sa uskutoční 17. až 20. augusta v niekoľkých obciach v srdci národného parku Poloniny. Návštevníci podujatia Objavte POLONINY majú možnosť stráviť kvalitný čas s rodinou a priateľmi pri spoznávaní nedotknutej prírody, remeselnej práci alebo pozorovaní miliónov hviezd v parku tmavej oblohy. Podujatie  tento rok ponúka aj niekoľko noviniek a pestrý sprievodný program. Ak vás láka pozorovanie hviezd, spoznávanie miestnej prírody alebo chcete zažiť tradičné rusínske remeslá, skúsiť a dozvedieť sa viac o chutných špecialitách regiónu, príďte objaviť Poloniny s nami!

326297322_611036414163897_514833683072143994_n

Pre návštevníkov je pripravených takmer 30 zážitkov a fantastický voľne dostupný sprievodný program.

V „hlavnom stane” v obci Ulič bude situovaná aj pestrá gastro ponuka a predaj miestnych produktov.

DSCF2040

 

Okrem tridsiatich zážitkov, z ktorých si môžete vybrať Vášmu srdcu najbližšie sme pre Vás pripravili aj bezplatný sprievodný program!

PIATOK

Maya Cingelová, rodáčka z Uliča a skvelá maliarka bude celý víkend vystavovať svoje obrazy v kultúrnom dome v Uliči, kde sa uskutoční aj vernisáž v piatok o 18:00.

V obci Topoľa na Vás čaká večerné (20:00) exteriérové premietanie filmov z prostredia poloninských dolín a života v nich. 

Od piatku do nedele si budete môcť vzájomne zmerať sily. Ako na to? Rúbaním dreva voľným štýlom v obci Ulič!

SOBOTA

V sobotu 17:30 v Uliči nás čaká diskusia so Stanislavou Harkotovou, reportérkou Aktuality.sk o jej novej reportážnej knihe Hranica plnej príbehov zo slovensko-ukrajinského pohraničia.

O 18:30 sa spoločne zabavíme pri rusínskom stand-up vystúpení Kaderníčka z Uliča. Bude to vtipné, bude to veselé, držte si klobúky!

Večer (20:00) uzavrieme ako inak – na ľudovú nôtu vystúpením Folklórneho Súboru Ruthenia.

 

Viac informácií na web stránke.

Web: https://www.objavtepoloniny.sk

Objavte poloniny

POZRI TIEŽ:

Národný park Poloniny

Národný park Poloniny je najvýchodnejším slovenským národným parkom a do siete slovenských národných parkov pribudol v roku 1997. Je lokalizovaný na slovensko-poľsko-ukrajinskom

Miesto podujatia: