Cyklopátranie Prešov a okolie 2018

8. sep 2018 10:00 - 16:00

Obľúbené Cyklopátrania Prešovským krajom 2018 uzavrie štvrtý pretek v Prešove a okolí.  Malí, veľkí, nároční i menej zdatní cyklisti si na Cyklopátraní určite prídu na svoje. Stretneme sa 8. septembra na štarte v areáli Malej Marakane (Prešov).

Pripravené sú miesta s krásnymi výhľadmi, historické a kultúrne pamiatky, rôzne zaujímavosti a samozrejme pestré ceny a obľúbené MEDAILY. Na záver pretekov prebehne záverečné žrebovanie o rozmanité ceny. Každý cyklopátrač má za každé absolvované Cyklopátranie jeden lístok v žrebovaní (za 4 Cyklopátrania - 4 lístky v žrebovaní).

Ako Cyklopátranie prebieha:

V každej lokalite má cyklista  na výber 15 miest rôznej náročnosti s príslušnou bodovou hodnotou. Je len na ňom, akú taktiku, trasu a ktoré body/miesta si zvolí. K dispozícii má 5-hodinový časový limit (10.00 hod. - 15.00 hod.). Štart a cieľ je na spoločnom mieste (Malá Marakaňa, Prešov). Cyklopátrania sú zábavno-poznávacie preteky, hlavným cieľom je predstaviť cyklistom zaujímavú oblasť kraja, spoznať nové miesta a ľudí a zasúťažiť si.  

SVS---cyklopatrania-2018---poster-WEB

Súťažiaci zbierajú súťažné body za jednotlivé navštívené miesta prostred­níctvom aplikácie Obja­vujme. V nej vždy deň pred štartom nájdu mapu lokality a na nej vyznačené súťažné miesta. Na štarte pretekov sa im v aplikácii otvorí možnosť lokalizácie (cez GPS). Na každom súťažnom mieste, ktoré navštívia, sa zlokalizujú v aplikácii a získajú tak súťažné body. Cyklisti s najvyšším počtom bodov a najlepším časom získajú zaujímavé ceny.

Za každé Cyklopátranie získa účastník jeden lístok so svojím menom v záverečnom žrebovaní o zaujímavé ceny! Počas štyroch cyklopátraní tak môže jeden účastník získať až 4 súťažné lístky v žrebovaní. 

Stiahni si apku Objavujme, cez ktorú zbieraš body počas Cyklopátrania.

logo JPG Google Play na web_objavujme

button-app-store web 2

Kategórie: Ženské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Mužské dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Zmiešané dvojice: súčet veku a) do 60 rokov, b) nad 60 rokov Muži – sólo Ženy – sólo

Registrácia: V deň konania pretekov na štarte od 9.00 hod. do 9.55 hod. 1.) Nezabudnite si pred registráciou stiahnuť aplikáciu Objavujme. 2.) Už deň pred pretekmi od 12.00 hod. v aplikácii nájdete najbližší pretek aj s konkrétnymi 15 súťažnými miestami. Vytvoríte si ku preteku nick, cez ktorý budete súťažiť. 3.) Pri registrácii nám nick nadiktujete, aby sme ho vedeli priradiť ku konkrétnemu cyklistovi. V prípade dvojice sa súťaží na jeden súťažný nick.

ŠTARTOVNÉ: Dospelí (vrátane detí nad 12 rokov): 5 €, Deti: 3 €, Rodinné štartovné (2 dospelí a 2 deti): 15 €. Štartovné zahŕňa mapu, pitný režim, občerstvenie v cieli (guláš + pečivo, nápoj).

 

IMG-3458

Upozornenie: Cyklopátrania prebiehajú na vlastnú zodpovednosť súťažiacich, za detských cyklistov zodpovedajú rodičia, resp. poverená osoba.Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku, alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí. Účastník si uvedomuje riziká spočívajúce v nebezpečenstve vzniku škody alebo ujmy na zdraví, ktoré môžu vzniknúť účasťou na tomto podujatí. Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie.

Mediálny partner: MTBIKER 

Ďakujeme sponzorom: CTM BikesDobré zo SlovenskaBirellSulinka

Viac informácií:

Cyklopátrania 2018: Spoznaj Prešovský kraj na bicykli

Obľúbené Cyklopátrania Prešovským krajom pokračujú aj v lete 2018! Piaty ročník zábavno-poznávacích pretekov predstaví cyklistom štyri oblasti Prešovského kraja.

Cyklopátrania 2018:

Cyklopátrači si vychutnali Levočské vrchy

Levočská dolina i samotné Levočské vrchy privítali cyklopátračov príjemným letným počasím. Vďaka tomu sa cyklistom otvorili nádherné výhľady na okolitú prírodu vrátane Vysokých Tatier.

Cyklopátrači objavili okolie Bardejova

V rekreačnej oblasti Mníchovský potok pri Bardejove sa stretla vyše stovka cyklistov, aby sa vydali spoznávať okolité prírodné, historické a kultúrne zaujímavosti.

Cyklopátrania 2018 odštartovali v Medzilaborciach

Piaty ročník Cyklopátraní Prešovským krajom odštartoval v Kalinove 30. júna. Napriek nepriazni počasia sa na štarte pred penziónom Ľudmila stretlo takmer 60 cyklistov, prišli dokonca cyklisti zo západného Slovenska

 

Video

Miesto podujatia: