Velodróm Prešov

Velodróm Prešov

VELODRÓM CYKLO ČAJKA PREŠOV je jedinečný multifunkčný športový areál v Prešove s rozlohou 30 000 m2. Tento jediný velodróm na Slovensku a v okolí (najbližší je v 500 km vzdialenom Brne) má olympijské parametre.

Ponúka atraktívne programy pre skupiny aj jednotlivcov. Je určený pre všetkých, ktorí chcú stráviť príjemné chvíle s blízkymi a kamarátmi. Velodróm poskytuje široké možnosti na aktívne trávenie voľného času pre všetky vekové kategórie.

Čo u nás nájdete:
– Ubytovňa s kapacitou 30 ľudí
– Kaviareň s terasou s kapacitou 120 miest
– Bezplatné parkovisko
– Altánok s ohniskom
– Šatne a sprchy
– Wi-fi v celom areáli
– Dráhová cyklistika
– Cyklotrialový park
– Skillpark
– Posilňovňa
– Spinningová sála
– Biatlon so strelnicou
– Podmienky vhodné na Nordic Walking
– Detské ihrisko
– Workoutové ihrisko
– Bikefitting
– Fyzioterapia

Areál si môžete prenajať na organizáciu:
– športových súťaži a turnajov
– letných táborov a víkendových akcií
– firemných športových dní, školení
– teambuildingových aktivít
– tematicky orientovaných podujatí (MDD, festivaly, rodinné dni a pod.)
– rôznych kultúrno-spoločenských akcií, koncertov a pod.

Areál velodrómu možno použiť ako východiskový bod pre cyklovýjazdy ku kultúrnym, turistickým a cyklistickým atrakciám mesta Prešov a regiónu Šariš. Velodróm sa nachádza blízkocentra mesta Prešov a zároveň má dobrú dopravnú dostupnosť zo smeru od Popradu i Košíc. Navyše, nachádza sa priamo pri medzinárodnej cyklotrase EUROVELO 11 a neďaleko nájdete aj prešovské singletraily.

Súčasťou areálu je aj ubytovanie. Ubytovňa Velodróm ponúka 6 izieb – jedna 10-lôžková, dve 2-lôžkové, dve 3-lôžkové a jedna 4-lôžková). Každá izba má vlastnú kúpeľňu s WC, TV a chladničku. K dispozícii je aj apartmán  s kapacitou 5+1, samostatnou kúpeľňou s WC, kuchynkou, chladničkou a TV ale aj kompletne zariadená kuchynka.

Z ubytovne je samostatný vstup na športovisko a na terasu. V prípade záujmu o stravovanie je k dispozícii jedáleň s kapacitou 35 miest a terasa s kapacitou 80 miest.

Návštevníci a hostia môžu využiť služby kaviarne s terasou, ktorá je denne otvorená v letnom režime od 13:00 do 21:00 hod a v zimnom režime od 13:00 do 18:00. Súčasťou je aj klubovňa, recepcia s predajom suvenírov a cyklopríslušenstva, fitnes zóna či fyzioterapeutické služby a vonkajšie ihriská.

 

Navštívte prešovský velodróm a staňte sa súčasťou novodobej tradície športových podujatí v dráhovej cyklistike, cyklokrose a cyklotriale bez obmedzenia pre mládež a širokú verejnosť – slovom, pre všetkých.

Velodróm Prešov

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Turistická ubytovňa Mladosť0.76 km
Hotel Enchanté0.83 km
Penzion & Grill House Trattoria1.17 km
METROPOLIS - Bistro - Reštaurácia1.28 km
Poetika Prešov1.30 km
Turistická ubytovňa Mladosť0.76 km
Hotel Enchanté0.83 km
Hotel Lineas0.88 km
Penzion & Grill House Trattoria1.17 km
Apartmány Style1.23 km