Deň ľudových tradícií a pirohy

10. sep 2023 10:00 - 18:00

Srdečne Vás pozývame osláviť spolu s nami DEŇ ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ A PIROHY 2023, usporiadaný v rámci DNÍ EURÓPSKEHO KULTÚRNEHO DEDIČSTVA na Slovensku.

Podujatie sa uskutoční 10. septembra 2023 od 10.00 do 18.00 h v Národopisnej expozícii v prírode – skanzene SNM - MUK vo Svidníku.

svidnik skanzen zhora

Ani tento rok nevynechá najlákavejšiu časť pestrého programu – súťaž v príprave pirohov s medzinárodnou účasťou milovníkov tejto vychýrenej pochúťky, o 14.00 hod. slávnostne otvoríme jej 28. ročník.

Pirohy – „pyrohy“, „perohy“ sú dodnes obľúbeným domácim jedlom v regiónoch východného Slovenska. Okrem súťaže prichystaných a rozdaných bude až 12 500 pirohov od župana a primátorky.

Súčasťou podujatia bude prezentácia tradičnej remeselnej výroby, ponuka včelích produktov, jazda na koni, možnosť občerstvenia vo furmanskej krčme, tombola, kultúrny program: Zaslúžilý akademický zakarpatský ľudový zbor (Ukrajina) a Susanna JARA (Poľsko).

Vstupné:

  • 5 €
  • deti od 3 do 12 rokov: 3 €
  • deti do 3 rokov a osoby ZŤP: ZDARMA 

Deň ľudových tradícií Svidník

POZRI TIEŽ:

Svidník

Navštívte mesto duší padlých vojakov, kde budete môcť vidieť miesta, kde prebiehali boje počas II. svetovej vojny. Na mieste bojov sa nachádza v súčasnosti niekoľko pamätníkov a časť pôvodného zachovaného vojenského arzenálu.

Skanzen vo Svidníku

Národopisná expozícia v prírode – Múzeum ukrajinsko-rusínskej kultúry vo Svidníku, sústreďuje mnoho najtypickejších pamiatok ľudovej architektúry charakteristických pre túto kultúru.

Miesto podujatia: