Noc múzeí a galérií - Múzeum Solivar

14. máj 17:00 - 22:00

Po dvoch rokoch obmedzení je tu opäť už 18. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), ktorá sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. V ten večer mnohé múzeá otvoria svoje brány po celom Slovensku a od súmraku do polnoci sa môžu zapojiť do Európskej noci múzeí a galérií. Prehliadky so sprievodom, zábavné prehliadky s poučením, workshopy, premietania, živé vystúpenia, výnimočné podujatia poskytnú návštevníkovi netradičný zážitok z múzea.

STM–Múzeum Solivar v Prešove sa aj toho roku zapája do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré je realizované pod  patronátom Rady Európy, s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

Návštevníci múzea sa tak môžu tešiť na pestrý program od 17:00 do 22:00 hod.

17:00 hod.: Otvorenie
- 17:05 hod. a 19:05 hod.: Výstup na Klopačku
18:00 hod.: Prehliadka areálu múzea (veľký okruh)
20:00 hod.: Predstavenie divadla Portál: Pyšná princezná
21:00 hod.: Vystúpenie hudobného folklórneho súboru Solivarčan
22:00 hod.: Záver

- Hra pre deti „Ukryté písmenká v múzeu“
- Občerstvenie, remeselné stánky, sprievodné aktivity

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Noc múzeí a galérií - Múzeum Solivar

POZRI TIEŽ:

NKP Solivar

Solivar v Prešove je národná kultúrna pamiatka, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie technické pamiatky na Slovensku. Je to unikátny komplex technických objektov na čerpanie a varenie soli zo soľanky, pochádzajúci zo 17. storočia.

 

 

Miesto podujatia: