Slovenské Navalis

25. jún 19:00

Obec Kvakovce v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš v rámci slávností Slovenské Navalis pripravuje unikátny hudobný projekt, aký na Domaši doteraz nikdy nebol. 

V sobotu, dňa 25. júna o 19:00 hod. sa v rekreačnej oblasti Domaša Dobrá uskutočnia Slovenské NAVALIS - slávnosti Sv. Jána Nepomuckého, ktorý je patrónom všetkých námorníkov a ľudí od vody.

Obec Kvakovce túto tradíciu priviezla na Domašu  z Prahy spolu s výletnou loďou Bohemia, kde majú slávnosti viac ako tristoročnú tradíciu.

Slávnosti začnú tradične Svätou omšou s doprovodom Zboru Sv. Cecílie pri Dóme Sv. Alžbety v Košiciach. Následne budú požehnané plavidlá a ľudia od vody.

Tento rok prijal pozvanie a na Domaši vystúpi Pražský filmový orchester s dirigentom a hudbným géniom Jiřím Koryntom. Naposledy ste mohli jeho orchester počuť na Miss Českej republiky 2022.

Návštevníci Domaše tak uvidia koncert filmovej hudby priamo na nábreží Domaše, na ktorom zaznejú skladby známych filmov ako sú GLADIÁTOR, STAR WARS, JURSKÝ PARK, HARRY POTTER, PIRÁTI Z KARIBIKU a mnoho ďalších v podaní 37 členného orchestra.

Slovenské Navalis

POZRI TIEŽ:

Loď Bohemia - Domaša

Loď Bohemia píše svoj príbeh. V roku 2019 sa vydala na svoju strastiplnú cestu z Prahy na Domašu dlhú viac ako 3500 kilometrov. Po riekach a kanáloch ...

 

Video

Miesto podujatia: