Štrbské bežky

4. feb

Vychutnajte si profesionálne trate a príďte sa zabaviť a zapretekať si na verejné preteky v behu na lyžiach. V sobotu 4. február 2023 sa na Štrbskom Plese uskutoční už deviaty ročník podujatia Štrbské bežky. Podujatie je pod záštitou Igora a Ivana Timkovcov z hudobnej skupiny No Name.

Pre všetkých bežkárov organizátori pripravia dvoj a päť kilometrovú trať na ktorej sa každoročne konajú rôzne medzinárodné súťaže. Pretekať sa bude voľnou technikou s hromadným štartom a na trati bude pripravená aj klasická stopa. Mená víťazov na dlhej trati budú zapísané na putovné Štrbské bežky.

Pre žiakov bude pripravená 700 metrová prekážková trať SnowKidz kros šprint s intervalovým štartom. Tento šprint pomedzi rôzne prekážky ako slalom, rôzne obrátky, podlezenie a pod. si môžu bezplatne vyskúšať všetci prihlásení účastníci. Každý, kto prejde cieľom získa účastnícku medailu a zapojí sa do tomboly o atraktívne ceny. Drobné odmeny môžu získať aj deti do 10 rokov na krátkej rovinatej trati s malými prekážkami a najmenšie detičky si môžu prísť bezplatne vyskúšať detské bežky.

20230204_VEP_plagat

Štartovné:

Pre registrovaných on-line na 2/5 km trať:   10,- €
Registrácia na mieste na 2/5 km trať: 12,- €
Rozhodca / Tréner: 7,- € (iba on-line)
Žiacke kategórie (iba cross sprint): 0,- €
Deti do 10 rokov (online alebo na mieste): 0,- €

Viac informácií: https://www.skstrba.sk/verejne-preteky/

Miesto podujatia: