Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso. Foto: OOCR Región Vysoké Tatry

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso

Stredisko Štrbské Pleso je najvyššie položené lyžiarske stredisko s dolnou stanicou vo výške až 1 400 m n. m. a najdlhšou lyžiarskou sezónou na Slovensku. Láka vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami so skvelými traťami na slalom, zjazd či bežecké lyžovanie i službami s najvyšším štandardom.

Lyžiarske stredisko Štrbské Pleso ponúka lyžiarom 9 kilometrov ľahkých a stredne ťažkých zjazdových tratí, ktoré s obľubou využívajú rodiny s deťmi a pokročilí lyžiari. Zo záchytného parkoviska alebo hotela vás v častých intervaloch priamo do strediska pohodlne vyvezie ekologický SKIbus.

Štrbské Pleso je tiež najväčším strediskom bežeckého lyžovania v Tatrách. Pre bežkárov sú k dispozícii bežecké trate v celkovej dĺžke až 20 km. Areál bežeckého lyžovania SNOW je vďaka umelému zasnežovaniu možné využívať počas celej zimnej sezóny. Rôzna náročnosť a viacero okruhov poteší ako začiatočníkov, tak aj profesionálov.

Okrem toho sa môžete vybehať aj v športovom areáli FIS, oddýchnuť si pomalým tempom okolo Štrbského plesa, alebo si na bežkách turistickým tempom pozrieť Furkotskú dolinu. Milovníci adrenalínu môžu zasa navštíviť atraktívny snowpark na ľavej strane zjazdovky Interski, kde sa často konajú obľúbené športovo-adrenalínové súťaže.

V nádhernom prostredí najvyššie položenej tatranskej osady Štrbské Pleso s čarovnou atmosférou je aj vďaka bohatej histórií a luxusným hotelom skvelá lyžovačka plná zimnej zábavy zaručená.

 

Zdroj textu a titulnej foto: OOCR Región Vysoké Tatry

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hotel SOLISKO****1.05 km
Hotel Toliar***1.15 km
Hotel PATRIA****1.15 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras *****1.16 km
Hotel Crocus****1.16 km
Hotel SOLISKO****1.05 km
Hotel Toliar***1.15 km
Hotel PATRIA****1.15 km
Grand Hotel Kempinski High Tatras *****1.16 km
Hotel Crocus****1.16 km