Alžbetínsky deň

20. aug 2023 15:00

Alžbetínsky deň ozdobí nedeľu 20.augusta 2023 v Bardejovských Kúpeľoch. Na počesť návštevy cisárovnej Alžbety – zvanej Sisi, ktorá sa liečila v Bardejovských Kúpeľoch od 1. do 22.júla 1895, tunajšie kúpele organizujú tradičný Pamätný deň. 

Tešiť sa môžete na bohatý program a sprievodné akcie. 

Na programe je od 15.00 hod. spomienka pri pomníku cisárovnej pred hotelom Alžbeta, krst novej knihy Sľub cisárovnej Sisi od spisovateľky Michaely Elly Hajdukovej, divadelná scénka, dobový tanec, prehliadka dobových kostýmov a fotografovanie s cisárskym párom.

Program:
  • 15.00 hod. - Park pred hotelom Alžbeta - Spomienka pri pomníku cisárovnej, dobové kostýmy, divadelná scénka, dobový tanec, fotografovanie s cisárskym párom.
  • 16.00 hodPri pomníku v parku pred hotelom Alžbeta - PIŠINGER O PIATEJ: netradičné sprevádzanie formou príbehu, resp. vtipne ladeného rozhovoru dvoch dám, ktoré sa po rokoch zas stretli v kúpeľoch. Príbeh je podložený historickými faktami a odohráva sa v 19. storočí. 
 
Sprievodné akcie:
  • voľný vstup do muzeálneho apartmánu Sisi
  • výstava fotografií zo života Sisi priamo v Kúpeľnej Kolonáde
  • promenádny koncert v tónoch renesancie o 16.00 hod. na pódiu pri Kolonáde
  • predaj spomienkových suvenírov v hoteli Alžbeta, kráľovské menu v kaviarni Sisi

Na tejto mimoriadne obľúbenej akcii sú vítaní všetci dospelí, ale aj deti, ktorí dostanú možnosť pozdraviť cisársky pár. Príďte si vychutnať atmosféru a noblesu rakúsko-uhorskej monarchie a odfotografuje sa s jej obľúbenými predstaviteľmi.

 
Podujatie je bezplatné.
 
Viac informácií na web stránke.
 
 
Tešíme sa na Vás!
 
plagát Alžbetínsky deň (1)
d9f8190acc5b70cc185122aeebdde10e
Alž. deň BJ kúpele
Alžbetínsky deň BJ

Miesto podujatia: