Deň rodiny 2022

15. máj 13:00 - 19:00

Po dvoch rokoch nosenia rúšok, respirátorov a izolácie, prišiel čas zhlboka sa nadýchnuť. Preto sa stretneme túto nedeľu, 15. mája v priestoroch Denného centra a spoločne sa nadýchnime pri oslave Dňa rodiny.

Je to vynikajúci dôvod, ako osláviť život, rodinu, manželstvo a radostne prežiť nedeľné popoludnie. Spoločne sa nadchnime pri remeslách prastarých otcov a materí: pradení vlny, košíkárstve, pravej čipke, pečení dobrôt v peci na drevo, výrobe handrových hračiek či ručne vyrábaných šperkov.  Niektoré z nich si budete môcť sami vyskúšať. Pre deti máme pripravené skákacie hrady, Erko tance, maľovanie na stenu, pre najmenších je pripravené vynovené pieskovisko, domáce zvieratká a množstvo iných zaujímavých a zábavných aktivít. Šikovné gazdinky sa môžu zapojiť do súťaže o najlepší kysnutý koláč, ktorý donesú na podujatie už upečený. Tradičné dobroty pre nás pripravia aj noví spoluobčania z Ukrajiny.   

Príďte sa zabaviť a podporiť hodnotu rodiny!

POZRI TIEŽ:

Kapušiansky hrad

Len niekoľko kilometrov od Prešova, v obci Kapušany, stojí zrúcanina Kapušianskeho hradu. Oku návštevníka určite neunikne, pretože svojou polohou, na kopci Zámčisko, je viditeľný aj z okolitých dedín.

Deň rodiny 2022

Miesto podujatia: