Hámorská miľa

15. júl 2023 9:00

Obec Zemplínske Hámre si pre Vás prichystala už tradičné podujatie "Hámorská miľa"

Na návštevníkov čaká mnoho kultúrnych a sprievodných podujatí. Začíname o 9.00 hod. Svätou omšou za občanov obce. 

Tí najmenší sa môžu tešiť na športové súťaže s DHZO Zemplínske Hámre, maľovanie na tvár, prekážková dráha, skákací hrad, kolotoče, jazda na koni a iné. 

Nenechajte si ujsť futbalový zápas mužov AC HUTA - FC LUHY. 

Neoddeliteľnou súčasťou je aj kultúrny program rôznych hudobných žánrov – vystúpenia folklórnych súborov a hudobných kapiel. Tešiť sa môžete na FS MODRANKA, FS STARINČANKA. O zábavu sa taktiež postarajú Kapela ludowa BUKOWIANIE z Poľska, hudobná skupina FLEROF a hudobná skupina SALCO.

O večernú zábavu sa postará CICO BAND & RENE RENDY. 

Viac informácií na web stránke.

Web: https://www.facebook.com/profile.php?id=100067716094426

Hámorská miľa

POZRI TIEŽ:

Zemplínske Hámre – múzeum a náučný chodník

Obec Zemplínske Hámre leží v doline Barnovho potoka a je vzdialená 5 km od mesta Snina. Je výnimočná svojim múzeom, Hámorským náučným chodníkom s technickými pamiatkami a tiež je významným východiskovým miestom na túry vo Vihorlatských vrchoch.

Sninský kameň

Prírodná pamiatka Sninský kameň sa nachádza v pohorí Vihorlat v katastri obce Zemplínske Hámre. Pre veľký vedecký a kultúrno-spoločenský význam bol Sninský kameň vyhlásený v

Sninský kaštieľ

Dnes v kaštieli Snina nájdete muzeálne expozície, galerijné výstavy a mestskú knižnicu.Veľmi obľúbená je pútavá muzeálna expozícia „OZVENY SNINY”, ktorá zachytáva tri ozveny dávnych čias. Prvá miestnosť: keď sa po prvýkrát spomína oppidum – mestečko Snina; keď sa noví majitelia Sniny rozhodnú postaviť kaštieľ, ktorý potom žije svojou históriou; keď v Jozefových Hámroch odlievajú bájneho Herkulesa.

Krypta v Osadnom

Turistov zo všetkých kútov Slovenska, ale i sveta, čoraz viac láka unikát nachádzajúci sa v obci Osadné, v sninskom okrese. Ide o kryptu vojakov z 1. svetovej vojny, ktorí padli v neľahkých bojoch v okolitých oblastiach.

 

Miesto podujatia: