Kláštorný deň

15. sep 2019 11:00

Múzeum Červený Kláštor pozýva už túto nedeľu 15. septembra 2019 na Kláštorný deň. 

Program začne o 11:00 hodine slávnostnou sv. omšou. Potom od 12:30 hod začnú vystúpenia viacerých interpretov ako David Oravec, Detský floklórny súbor Kutníček, Folklórny súbor Hajduky, Folkórny súbor Údolčanka, Mojše Band a iné. Popri týchto vystúpeniach ešte na Vás čaká sprievodný program, ktorý bude obsahovať výstavu prác Spolku ikonopiscov sv. Cyrila a Metoda, vystúpenia Sokoliarov kráľa Svätopluka, remeselníkov, alebo predaj eurobankoviek Červený Kláštor, či pravý zverinový guľáš.

Kláštorný deň

Aj v múzeu Červený Kláštor stále súťažíme s projektom Legendarium. Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj skvelé ceny pre celú rodinu. Viac

Legendarium 2019: Cestuj, zbieraj nálepky a vyhraj!

Viac ako 100 tipov na výlety, príbehy legiend v komikse a možnosť zbierať súťažné nálepky počas cestovania. Opäť je tu LEGENDARIUM! Pokračovanie obľúbeného projektu pre celé rodiny, vďaka ktorému sa počas leta rozhodne nebudete nudiť.

POZRI TIEŽ:

Múzeum Červený Kláštor

Kláštor kartuziánov v malebných Pieninách ukrýva gotické skvosty a hodnotné expozície. Možno tu vidieť i mimoriadne vzácny herbár "lietajúceho mnícha" Cypriána z roku 1766.