Majstrovstvá okresu vo varení bryndzových halušiek

14. sep

Zúčastnite sa Majstrovstiev okresu vo varení bryndzových halušiek, ktoré sa uskutočnia už túto sobotu 14. septembra 2019 v areáli Základnej školy v obci Vechec vo Vranovskom okrese. Tieto majstrovstvá budú spojé so stretnutím motoriek a štvorkoliek.

Do súťaže, ktorá má svoje pravidlá, sa môže zapojiť akékoľvek štvorčlenné družstvo s osobami nad 18 rokov. Ich úlohou je priniesť si suroviny na prípravu bryndzových halušiek a ostatné náradie. Na dochutenie pokrmu sa môžu použiť len soľ, bryndza a slanina. Pre každé družstvo bude pripravený jeden súťažný box. Zaujímavosťou je, že cesto sa hádže do vriacej vody ručne z dreveného lopára. Váha hotových halušiek musí byť aspoň štyri kilogramy a po ich zvážení bude celé družstvo konzumovať dva kilogramy z nich na čas.

Rozhodcovia budú hodnotiť váhu halušiek, čistotu pri varení, spoločenské vystupovanie družstva, ale aj vzhľad, hustotu a chuť tohto tradičného pokrmu. Dôležitými parametrami sú aj čas uvarenia a skonzumovania halušiek.


Návštevníci si budú môcť taktiež pozrieť aj vychýrený Skanzen u Adama. Pripravená je aj tombola.

Majstrovstvá okresu vo varení bryndzových halušiek

 

POZRI TIEŽ:

Vranov nad Topľou

Navštívte mesto, ktorého názov je odvodený od vrany. Príďte si vychutnať Vranov nad Topľou a okolie, kde si určite na svoje prídu deti aj dospelí.

 

Miesto podujatia: