Lesnícky náučný chodník Bila Hura

Lesnícky náučný chodník Bila Hura

Lesnícky náučný chodník Bila Hura sa nachádza v južnej časti mesta Vranov nad Topľou. Ponúka spoznávanie lesa, rastlín a živočíchov. Chodník je sprístupnený celoročne. Dá sa k nemu dostať autobusom, ale aj autom, ktoré je možné neďaleko vstupnej brány zaparkovať. Tá sa nachádza pri križovatke na Námestí Jána Pavla II. pri rímskokatolíckom kostole svätého Františka z Assisi. V tom je umiestnený originál vzácnej barokovej plastiky sv. Jána Nepomuckého a Panny Márie s Ježiškom z roku 1770.

Trasa náučného chodníka, na ktorej sa nachádza 10 stanovíšť s tabuľami, končí Na Hrunku. Dozviete sa z nich napr. informácie o drevinách, funkcii lesa a lesnej pedagogike, ale aj faune a flóre, z vyhliadkového miesta budete mať okolie ako na dlani.

chodnik bila hura


Za vstupnou bránou a prvou informačnou tabuľou vedie chodník do mierneho kopca po lesnej ceste, ktorá sa po stúpaní vyrovnáva. Z chodníka sú pekné výhľady na mesto, Vranovskú pahorkatinu, Slanské vrchy a okolité obce. Na informačných tabuliach nájdete aj obsah v anglickom jazyku a stanovištia dopĺňajú stĺpiky s označením drevín, ktoré informujú o rôznych druhoch stromov a krov. Po trase sú rozmiestnené lavičky a ohniská určené na oddych. Náučný chodník sa končí desiatou informačnou tabuľou Na Hrunku, kde sa nachádza reštauračné zariadenie. Výlet je možné doplniť aj o návštevu Baziliky minor Narodenia Panny Márie či mestského kúpaliska.

Turistická značka: modrá

Dĺžka trasy: 2,5 km (1,5 h)

Počet zastávok: 10

POZRI TIEŽ:

Vranov nad Topľou

Navštívte mesto, ktorého názov je odvodený od vrany. Príďte si vychutnať Vranov nad Topľou a okolie, kde si určite na svoje prídu deti aj dospelí.

Bazilika minor Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou

Kostol je najcennejšou?historickou pamiatkou v meste Vranov nad Topľou. Bol postavený v roku 1580. Dňa 6. septembra 2008 bol kostol povýšený do stavu?...

Letné kúpalisko Vranov nad Topľou

V novovybudovanom areáli je návštevníkom k dispozícii 50-metrový rekreačný bazén s hĺbkou vody 110 cm až 140 cm, detský bazén s hĺbkou vody 40 cm a druhý detský bazén s hĺbkou vody 15

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

House Hamm0.50 km
Hotel Patriot ***0.55 km
Reštaurácia Bonnes0.65 km
Hotel Zátoka0.79 km
Penzión Família1.54 km
House Hamm0.50 km
Hotel Patriot ***0.55 km
Hotel Zátoka0.79 km
Penzión Família1.54 km
Penzión s reštauráciou Čičva5.28 km