Marcel Paulovský - hokejová rozlúčka

17. sep 20:00

Okrúhlych 50-tich rokov sa ešte minulý rok dožila prešovská športová osobnosť - Marcel Paulovský. V našom meste vari niet fanúšika hokeja (približne od pätnástich rokov vyššie), ktorý by tohto útočníka nepoznal. Pri tejto príležitosti sám hráč organizoval podujatie v rámci rozlúčky s kariérou, no vírus takémuto podujatiu vystavil stopku. Tento rok už ale Marcel nemieni cúvnuť, a slávnostne Vás pozýva na exhibičný hokejový zápas, ktorý sa uskutoční v piatok 17. septembra 2021.

Kto je Marcel#9?

Najrýchlejšiu kolektívnu hru mal a má rád natoľko, že sa jej aktívne venoval ešte v minulej sezóne v Sabinove. Krátko pôsobil aj v iných kluboch, v Michalovciach, Bardejove, vo francúzskych mestách Gap a Tours, v nemeckom Neuwiede. Podstatnú časť kariéry, ktorú odštartoval ako sedemročný, však odohral v rodnom Prešove. V osemnástich nastúpil prvýkrát za A mužstvo. Štatistiky uvádzajú, že v kategórii dospelých nastúpil v 782 zápasoch, v ktorých vsietil 358 gólov, na 400 prihral.

Do histórie prešovského hokeja vošiel nielen svojou produktivitou v koncovke, no tiež tým, že ako jediný hráč mal v hľadisku štadióna pod Kalváriou početný fanklub. Transparent s textom Čo je na zápase Gretzky, to je na východe Paulovský, ktorý sa v jednom zo stretnutí objavil v hľadisku, bol toho dôkazom.

Termín jeho rozlúčkového zápasu je daný na piatok 17. septembra 2021 na prešovskom zimnom štadióne a na ktorom by sa mali predstaviť viaceré zaujímavé mená, vrátane majstrov sveta a účastníkov olympijských hier. V prestávke vystúpia krasokorčuliarky z prešovských klubov. Prešovčania majú jedinečnú možnosť pozrieť si konečne vynovený zimný štadión zvnútra, vyskúšať si nové sedačky a vychutnať si tento slovenský národný šport priamo v hľadisku.

Zápas bude mať charakter benefície. Máte šancu podporiť dobrú vec. Výťažok z tohto podujatia poputuje na pomoc pre chorú Lujzu, ktorá trpí downovým syndrómom.

Marcel má veľké srdce a pomôcť chce aj tým najmenším. Získané finančné prostriedky budú použité aj na nakúp hokejok pre hokejovú triedu na jednej z prešovských základných škôl. Pomôžte mu uspokojiť čo najviac detských sŕdc.

Všetci ste srdečne vítaní!

*Kapacita podujatia je 2500 divákov.

Marcel Paulovský - hokejová rozlúčka

POZRI TIEŽ:

Prešov

Metropolou severovýchodného Slovenska, ktoré v sebe skrýva jedinečnosť a kultúrnu zmes Slovákov, Poliakov, Ukrajincov a Rusínov, je PREŠOV, mesto s bohatou minulosťou a dynamickou súčasnosťou.

 

Miesto podujatia: