Noc múzeí a galérií v Krajskej galérii v Prešove

14. máj 16:00 - 22:00

Po dvoch rokoch obmedzení je tu opäť už 18. ročník podujatia Európska noc múzeí a galérií (La Nuit européenne des musées), ktorá sa uskutoční v sobotu 14. mája 2022. V ten večer mnohé múzeá otvoria svoje brány po celom Slovensku a od súmraku do polnoci sa môžu zapojiť do Európskej noci múzeí a galérií. Prehliadky so sprievodom, zábavné prehliadky s poučením, workshopy, premietania, živé vystúpenia, výnimočné podujatia poskytnú návštevníkovi netradičný zážitok z múzea.

Krajská galéria v Prešove sa aj toho roku zapája do celoeurópskeho podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré je realizované pod patronátom Rady Európy, s cieľom v čo najväčšej miere prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

Návštevníkov Krajskej galérie čakajú prehliadky so sprievodom, zábavné prehliadky s poučením, workshopy pre deti i dospelých, premietania, živé divadelné vystúpenia. Jednoducho paletu možností ako a kde stráviť príjemný deň s rodinou.

Návštevníci múzea sa 14. mája 2022 od 16:00 do 22:00 hod. môžu tešiť na pestrý  program.

V priebehu podujatia sa budú konať aj sprievodné akcie:

16:00 - 22:00 - Premietanie dokumentárnych filmov z archívu galérie
16:00 - 22:00 - Burza katalógov
16:00 - 22:00 - Individuálne predky výstav

Tešíme sa na Vás!

Noc múzeí a galérií v Krajskej galérii v Prešove

POZRI TIEŽ:

Šarišská galéria v Prešove

Šarišská galéria sídli v pôvodne renesančnom dome, postavenom okolo roku 1600. Rozšírený bol v roku 1790. Stredné okno bolo premenené na dvere, vedúce na balkón. Jej priečelie je

 

Miesto podujatia: