Medovnikárstvo - sladký pôžitok a vôňa Vianoc

26. nov 2020 - 31. jan 2021

S radosťou oznamujeme širokej verejnosti a hlavne všetkým obdivovateľom starých remesiel a medovníkovej krásy, že v Kaštieli v Stropkove, pobočke Krajského múzea v Prešove je sprístupnená výstava: Medovnikárstvo - Sladký Pôžitok a Vôňa Vianoc. Výstava bude prebiehať od 26. novembra 2020 do 31. januára 2021.

Výstava Vám sprostredkuje históriu tohto sladkého remesla, spôsob výroby medovníkov, starých stropkovských medovnikárov a môžete tiež obdivovať unikátne drevené a kovové historické medovnikárske formy zo zbierok Krajského múzea v Prešove. Súčasťou výstavy je aj prezentácia sladkých dielok súčasných medovnikárok zo Stropkova a okolia. Príďte pookriať, potešiť sa a možno aj inšpirovať krásnymi medovníkmi.
Tešíme sa na Vás a srdečne pozývame do Kaštieľa v Stropkov.

Medovnikárstvo - sladký pôžitok a vôňa Vianoc

POZRI TIEŽ:

Kaštieľ Stropkov

Kaštieľ v Stropkove bol postavený na mieste hradu z 15. storočia. Najcennejšou časťou je tzv. rytierska sieň.

Stropkov

Navštívte mesto Stropkov a jeho okolie, ktoré sa nachádza v severnej časti východného Slovenska, v údolí rieky Ondavy, v tzv. Stropkovskej brázde. Ponúka množstvo zaujímavých historických a kultúrnych pamiatok, športovo rekreačných služieb, viaceré možnosti pre rybolov či najväčší vojnový cintorín severovychodného Slovenska. Bohatú ponuku kultúrnych podujatí zastupuje Stropkovský jarmok a zo športových akcií sú to jazdecké preteky Stropkovská zlatá podkova.

 

 

Miesto podujatia: