Šomská cyklodrážka na Lysú

Šomská cyklodrážka na Lysú

Šomská cyklodrážka na Lysú

Región Šariš ponúka množstvo krásnych tipov na výlety, cyklo či pešiu turistiku. Zaujímavé trasy s úchvatnými bodmi záujmu, historické lokality, oblasti s rozmanitou faunou a flórou. Medzi jednu z atraktívnych trás patrí aj obľúbená „Šomská cyklodrážka“.

„Šomská cyklodrážka“ je cyklistický okruh pre horské bicykle v pohorí Čergov, ktorý vedie z rekreačnej oblasti Drienica v okrese Sabinov po lesnej zvážnici k chate Šport, ktorá je známa svojou výbornou kuchyňou. V prípade viacdňových túr ponúka aj ubytovanie. Trasa je vyznačená drevenými smerovníkmi a zelenou cykloznačkou. Jej celková dĺžka je približne desať kilometrov. Šomská cyklodrážka je náročný cyklochodník občas aj s úsekmi s extrémnym stúpaním. Na druhej strane ponúka táto cyklotrasa veľmi intenzívne, priam adrenalínové cyklistické zážitky, ktoré sú počas jazdy obohatené o krásne výhľady na okolitú krajinu. Najintenzívnejším zážitkom je výstup na Lysú s nadmorskou výškou 1068 metrov, ktorá ponúka úchvatné pohľady na okolitý región a Čergovské pohorie.

Trasa: okruh vedie z obce Drienica (okres Sabinov) po lesnej zvážnici k chate Šport, cez Boguš a späť. Je je značená drevenými rázcestníkmi, smerovníkmi a vďaka striedaniu náročnosti, ktoré udržiava cyklistu v kondícii a pozornosti, patrí medzi obľúbené. Novovybudovaná cykloturistická cesta zo Sabinova do Drienice Vám trasu predĺži.
Dĺžka: približne desať kilometrov
Odhadovaný čas prejazdu: 2,5 hodiny

Kontakt:
Drienica 168
083 01 Sabinov
tel:051/4584222
fax:051/4584222
mail:obec@drienica.sk
mail:drienica@drienica.s

Zdroj/foto/viac na: www.regionsaris.sk

Šomská cyklodrážka na Lysú

Miesto výletu:

V blízkosti výletu:

Hoský hotel Šport Lysá1.97 km
Hotel Javorná1.97 km
Hotel Šomka **1.97 km
Reštaurácia Pub El Diabolo4.60 km
Hotel Torysa ***4.63 km
Hotel Šomka **1.97 km
Hoský hotel Šport Lysá1.97 km
Hotel Javorná1.97 km
Hotel Torysa ***4.63 km
Penzión - Renesance Restaurant6.62 km