Dunajec budú opäť brázdiť plte a rafty

Dunajec budú opäť brázdiť plte a rafty

Sezóna sa začína v piatok 8. mája

Jednou z najväčších športových atrakcií v Pieninskom národnom parku je splav kaňonom rieky Dunajec na pltiach a raftoch. Každoročne sa rieka odomykala symbolickým kľúčom za prítomnosti verejnosti, ľudovej hudby a kňažským požehnaním, aby boli vody Dunajca k ľuďom žičlivé a pre splav bezpečné.

 Pieniny
Pieniny

Rok 2020 priniesol všetkým náročnú situáciu a turbulencie v rodinnom i pracovnom živote. Gorali sa museli aj v minulosti neraz s ťažkosťami popasovať, či s pokorou ich prekonať. Pltníci a prevádzkovatelia kanoe a raftov očakávali, že budú môcť po zime vykonávať oveľa skôr svoju nevšednú prácu, ktorá je zodpovedná a zábavná zároveň. Práca, počas ktorej môžu odovzdávať svoju úctu a lásku k Pieninám.

 Dunajec
Dunajec

V piatok 8. mája sa v obmedzenom režime spúšťa splav a rafting na rieke Dunajec.

  • Nastúp je možný na pltnici pri penzióne Pltník, alebo pri obci Majere
  • Najdôležitejším opatrením je zabezpečenie hygienických opatrení a regulácia počtu návštevníkov, teda obmedzený počet cestujúcich na pltiach a raftoch
  • Vstup do plavidla je povolený len s ochranným rúškom a dezinfekciou rúk alebo v rukaviciach
  • Reštaurácie v strediskách ostávajú zatiaľ zatvorené, zabezpečený bude predaj nápojov a občerstvenia z okienka a letné terasy.
  • Ubytovanie je možné si zabezpečiť v dreveniciach, chatách a chalupách. Tip: www.chatypieniny.sk, www.campingdunajec.sk

Poskytovatelia služieb v Červenom Kláštore sú pripravení na letnú sezónu a po zmene a uvoľnení prísnych opatrení pripravujú návštevníkom ďalšie služby s cieľom uspokojiť ich očakávania a zabezpečiť príjemné strávenie voľného času.

Zdroj: Gabriela Bodnárova, OOCR Tatry-Spiš-Pieniny

Pozri tiež: